O<sub>2</sub> Extraliga - pá 11. 1. 2008
40. kolo
Znojmo
2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Litvínov
1/3
2/3

Z důležitého utkání urvali Orli pouze bod

<em>Znojmo</em> - Znojemští orli přivítali na svém ledě v utkání o osmé místo Litvínov, který od prvních sekund ukazoval, že nepřijel pouze bránit. Severočeši v zápase dvakrát vedli, ovšem díky brankám Demela a Berouna dokázali domácí vždy vyrovnat. Bojovný a napínavý duel nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl jediným přesným střelcem litvínovský Jenáček a svým druhým gólem večera zajistil hostům prémiový bod.

Úvod utkání přinesl překvapivě tlak hostů, kteří se od prvních sekund tlačili před Trvaje. Po necelých šesti minutách se jim tento styl hry vyplatil a do vedení je poslal Benda. Následně mohl srovnat Demel, ale brankář Franěk jej vychytal. Hostující vedení mohl poté ještě zvýraznit Lukeš, jenž pálil jen do Trvaje. Domácí se pokoušeli o vyrovnání, jejich snahu ovšem hatil dobrý pohyb litvínovských hráčů, kteří je nepouštěli do výraznějších příležitostí. Znojmo mělo k dispozici i krátkou přesilovku pěti proti třem, kterou hosté dokázali ubránit a odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhé dvacetiminutovky vstupovali domácí s výhodou jednoho muže v poli, ovšem zbytek přesilovky využít nedokázali. Pokračovalo se v bojovném duchu, obě mužstva si nedala nic zadarmo a soupeřila o každý metr ledu. V jedné z přesilovek mohli srovnat skóre Selingr a Bičánek, nepodařilo se jim však prostřelit hromadu těl ve Fraňkově brankovišti. Dobrou příležitost měl také na druhé straně Benda, jenž osamocen nedokázal vyzrát na Trvaje. Další šance domácích skončila po Hamanově střele na tyči svatyně hostů. Znojmo se nakonec přeci jen prosadilo, když Bičánek přestřelil branku a od mantinelu odražený touš dorazil do sítě baseballovým úderem Demel.

Po čtyřech minutách třetí třetiny předvedl skvělou přihrávku z otočky Kubinčák a pro zcela volného Jenáčka již nebyl problém poslat kotouč za Trvajova záda. Domácí tak museli znovu dotahovat, ovšem akce Dopity se Selingrem a Padělka s Kucharczykem gólem neskončily. Velká snaha o vyrovnání přinesla Orlům ovoce až v 51. minutě, když zatáhl podél mantinelu až k brankovišti puk Kotaška, předložil jej volnému Berounovi, který překonal Fraňka ranou nad jeho pravý beton. V závěru třetiny sahalo Znojmo po třech bodech! Kucharczyk a ani o chvíli později Erat nedokázali ve vyložených šancích propasírovat puk do sítě.

Nerozhodný výsledek muselo vyřešit až nastavení. V prodloužení měl slibnou příležitost Lukeš, jehož dokázal vychytat pozorný Trvaj. Na druhé straně mohl rozhodnout Plášek nebo Bičánek, ovšem ani jejich akce branku nepřinesly a o vítězství se tak rozhodovalo až při samostatných nájezdech. Z osmi pokusů byl jediným přesným exekutorem litvínovský Jenáček a zajistil pro svůj tým druhý bod.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Znojmo): Utkání bylo plné zvratů a s množstvím šancí na obou stranách. Z našeho pohledu měl Litvínov až moc šancí. Neměli jsme v zápase tak dobrý pohyb, chyběla nám přesnost ve hře, bylo tam mnoho chybných přihrávek. Z toho taky padly oba góly Litvínova. Z našeho pohledu to byl vydřený bod, stále jsme dotahovali. V úplném závěru zápasu jsme měli obrovskou šanci. Dělba bodů byla asi spravedlivá a je škoda, že jsme nepřidali ještě jeden v prodloužení nebo v nájezdech. Nejsme spokojeni, že jsme nezískali víc, ale musím ocenit vůli hráčů, protože, i když se nedařilo, dřeli až do konce.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Myslim si, že diváci, kteří dnes přišli, viděli dobrý hokej na obou stranách a vynikající výkony obou brankářů. Bylo mnoho šancí na obou stranách. Škoda, že jsme některé nevyužili. Domácí jich také měli dost, proto si myslím, že dělba bodů je spravedlivá. Bod navíc, který jsme získali po penaltách, už byl hop nebo trop. Jsme rádi, že jsme to zvládli, protože každý bod je důležitý.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
18 Jiří Beroun 1 0 0 1 1 0
30 Tomáš Demel 1 0 0 1 -1 2
32 Radim Bičánek 0 1 0 1 0 2
20 Jiří Dopita 0 0 0 0 -1 0
9 Roman Erat 0 0 0 0 -1 0
17 Radek Haman 0 0 0 0 1 0
24 Marek Chvátal 0 0 0 0 0 2
45 Richard Jareš 0 0 0 0 -2 0
6 Ivo Kotaška 0 1 0 1 1 0
97 Radim Kucharczyk 0 0 0 0 -1 2
53 Pavel Mojžíš 0 0 0 0 1 0
93 Aleš Padělek 0 0 0 0 -1 0
40 Karel Plášek 0 0 0 0 1 0
11 Pavel Selingr 0 0 0 0 -1 0
51 Jan Švrček 0 0 0 0 -2 2

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
35 Jiří Trvaj 60 32 3 29 90.6 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY
NEWSLETTER