Erat: Každý ztracený bod doma je ztráta

Aktuální zprávy
SO 12. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - Velmi dramatický průběh, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy, měl duel Znojma s Litvínovem. Hosté dvakrát vedli, domácím se pokaždé podařilo dotáhnout. Orli si těsně před koncem mohli zajistit plný bodový příděl, když vyloženou tutovku neproměnil <b>Roman Erat</b>. Nepodařilo se mu zkrotit poskakující puk před Fraňkem.

„Jirka Dopita mi to dal před bránu, puk poskakoval, tak jsem ho trošku dýl zpracovával. Gólman měl čas si proti mně vyjet a chytil to do lapačky. Měl jsem to asi zkusit z voleje,“ přiznává zklamaně Erat.

Protože ani v prodloužení nepadl gól, i když si Orli vypracovali několik dalších slibných příležitostí, musely o bonusovém bodu rozhodnout nájezdy. V těch podle očekávání dominovali oba brankáři – Petr Franěk a Jiří Trvaj. V prvních třech sériích branka nepadla a tak se znovu na Trvaje rozjel Jenáček a tentokrát předpisovým blafákem znojemského gólmana překonal. Selingrovi, který se pokoušel o totéž se to už tak dobře nepovedlo. „Nevím, co bylo špatně. Nájezdy jsou hlavně o štěstí,“ krčil rameny po zápase Erat nad tím, že nenašli recept na překonání strážce litvínovské svatyně. Pak už jen smutně dodal“ „Každý ztracený bod doma je ztráta. Takže mi to jako ztrátu bereme.“

foto
Tomáš Demel se zasloužil o první vyrovnávací gól v zápase s Litvínovem

První gól Znojma vstřelil Tomáš Demel. Byla to trochu kuriózní branka a ani rozhodčí Šindler si nebyl jist, zda padla regulérně. Požádal tedy o konzultaci videorozhodčí. Střelec gólu situaci popsal následovně: „Padi to zavezl do třetiny a poslal mi to do rohu. Já jsem to vracel Bičimu mezi kruhy, odkud on střílel vedle. Od plexi se to nějak divně odrazilo přes bránu zpět a já jsem to ze vzduchu trefil.“ Proč tedy zkoumal rozhodčí videozáznam? „Určitě to bylo regulérní, i kluci to viděli. Asi se díval, jestli jsem nebyl v brankovišti. Trefil jsem to pod břevnem, svrchu bych to nedal. Čekal jsem, až to padne pod tyčku,“ bez zaváhání sdělil Demel.

Orli přišli o velmi cenné body a v následujících kolech extraligy je čekají ještě další čtyři duely s bezprostředními sousedy v tabulce. Boj o play off vrcholí a každý bod bude mít při závěrečném účtování cenu drahého kovu. Znojemští hráči jsou si toho plně vědomi a jsou odhodláni prát se o účast ve vyřazovacích bojích o titul až do posledního zápasu.

NEWSLETTER