Znojmo uzavře první polovinu soutěže na Slavii

PO 24. 11. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli mají před sebou podobnou úlohu jako v duelu s Plzní. Slavisté totiž také v poslední době neoplývají nijak skvělou pohodou, ovšem jejich postavení v tabulce naznačuje kvalitu Růžičkovy družiny. Plzeňskou misi Orli zvládli velmi dobře, ovšem na ledě loňského mistra nedokázali v mistrovském utkání bodovat od ledna 2006, kdy šokovali slavistické fanoušky vítězstvím 5:1. Nyní mají díky své formě dobrou příležitost tuto téměr dvouletou sérii zlomit. Úterní klání začíná v O2 Areně od 18:15.

Hokejisté Slavie se po šňůře nevydařených zápasů z cizích stadionů propadli z první pozice na třetí. Z posledních čtyř duelů dokázali získat pouze jediný bod, když podlehli Třinci 2:3 po nájezdech. V minulém kole dlouho vedli na ledě Kladna, které však dokázalo ve třetí třetině zápas otočit a vyhrát 2:1. Doma hráli naposledy 2. listopadu proti Plzni, která jim po prohře 2:3 na nájezdy sebrala bod.

Naopak znojemské mužstvo se může pochlubit zcela odlišnou statistikou. Z posledních sedmi zápasů ztratilo z jednadvaceti bodů pouhé čtyři. Navíc v druhé čtvrtině soutěže si připsalo stejnou porci bodů jako vedoucí Vítkovice. Jediným týmem, který se v této části extraligy může pochlubit lepšími čísly je druhý Litvínov.

Utkání v hlavním městě bude i přes odlišnou formu obou celků velmi těžké, neboť Slavia má silné mužstvo a v domácím prostředí příliš bodů neztrácí. Nebezpečné je především útočné kvarteto Jaroslav Bednář (10+14), Roman Červenka (13+7), David Hruška (14+5), Josef Beránek (7+12). Nejproduktivnější hráč a specialista na samostatné nájezdy je však zraněný a do zápasu pravděpodobně nezasáhne. Na postu obránce plní úlohu nejpilnějšího sběratele bodů Petr Kadlec, který má na kontě dva góly a sedm asistencí. Oporou v brance je zkušený Adam Svoboda.

Znojmo se na led O2 Arény chystá letos podruhé a v odvetě se bude snažit odčinit nepovedený výkon a porážku 1:4. Orli šli sice díky hostujícímu Jiřímu Řípovi do vedení, ovšem od druhé třetiny vzala iniciativu do svých rukou Slavia. Nejprve Drtina vyrovnal a ve třetím dějství domácí rozhodli zápas třemi góly. Pražané zasypali Trvaje úctyhodnou porcí střel, v této statistice prokázali svou převahu poměrem 50:29.

Znojemští orli se budou muset v Praze obejít bez zraněného Radima Tesaříka. Trenér domácích bude kromě zraněného Jaroslava Bednáře postrádat také dalšího útočníka Milana Krafta.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Bičánek, Rýgl, Švrček, Mojžíš, J. Mrázek, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - J. Svoboda, Meidl, Čachotský - Kucharczyk, Procházka

HC SLAVIA PRAHA: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Sklenář, Červenka, Doležal - Micka, V. Růžička ml., Tomica - Ondráček, Jelínek, M. Čermák