Znojmo touží po dalších bodech, hodlá loupit ve Varech

ČT 30. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté v Pardubicích potvrdili vzestup formy a proti favoritovi uhráli tři body. Další zápas je čeká v Karlových Varech a s Energií budou chtít znovu bodovat. Mohou se opírat o Jiřího Trvaje, který je v posledních zápasech velkou jistotou. Západočechům patří po devatenácti kolech šestá pozice. Tabulka je však vyrovnaná a od třináctých Orlů je dělí pouze devět bodů. Poslední říjnový zápas startuje v 18:00.

Karlovarští měli v minulém kole na dosah skalp Slavie a ještě do 51. minuty vedli v O2 Araně 5:3. Kapitán Skuhravý a spol poté předvedli, že i takto slibně rozehraný zápas lze prohrát v normální hrací době a po nepovedeném závěru podlehli 5:6. V domácím prostředí nestačili v 18. kole na Litvínov, který si z lázeňského města odvezl tři body po výhře 2:1.

foto
⇒ Jiří Dopita čeká na svůj 300. extraligový gól, trefí se již v Karlových Varech?

Před těmito neúspěchy dokázala Energie vybojovat dvě cenná vítězství. V Plzni brala všechny body po výsledku 4:2 a doma deklasovala Vítkovice poměrem 5:0. Ve všech čtyřech utkáních bodoval útočník Melenovský a v tabulce produktivity si polepšil o tři branky a stejný počet asistencí.

Nejvíce bodů v karlovarském klubu zatím nastřádal Václav Skuhravý, jehož sedm gólů a devět přihrávek znamená osmnáctou pozici v kanadském bodování extraligy. Jeho parťák Petr Kumstát je o bod zpět, ale s osmi zásahy je nejlepším střelcem mužstva. Oba dva urostlí útočníci dostali společně s obráncem Onřejem Němcem a brankářem Lukášem Mensatorem pozvánku do reprezentace na blížící se finský turnaj Karjala.

V prvním utkání pátečních soupeřů zůstalo Znojmo bez bodu a na domácí půdě prohrálo 1:3. V první dvacetiminutovce poslal hosty do vedení bývalý orel Kumstát, jehož v druhé části napodobil Skuhravý. Před odchodem do kabin ještě přidal svou druhou branku Kumstát. Za domácí stačil v polovině závěrečného dějství už jen snížit Čachotský.

Orli budou na západě Čech bojovat opět bez zraněných obránců Švrčka a Kotašky. K dispozici nejspíš nebude ani útočník Beroun, ovšem ten již začal s tréninkem. Na domácí straně jsou dlouhodobě mimo hru Pavel Kuběna a Milan Hluchý.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Štach, Mojžíš, Chvátal, Mrázek - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Čachotský - J. Svoboda, Meidl, Demel

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Čutta, Grof, Duben - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič

Ostatní zápasy 20. kola