Znojmo se postaví lídru tabulky, přijíždí Villach

ČT 18. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Fanoušci znojemského hokeje si o víkendu přijdou na své! Orli se totiž představí na domácí půdě hned dvakrát. Zatímco v neděli zamíří na jih Moravy Salzburg, v pátek je na programu „orlí“ derby. Rakouský Villach působí v soutěži zatím suverénně, se ztrátou jediného bodu se usídlil na prvním místě tabulky. Neváhejte, a udělejte si v pátek cestu na zimní stadion.

Představení soupeře

Rozjetá mašina jménem EC Villacher SV poráží jednoho soupeře za druhým. Po dvanácti kolech ztratila pouhý bod za prohru po samostatných nájezdech s Vídní. Rakouskému manšaftu tak zaslouženě náleží první pozice s náskokem dvou bodů.

Finský kouč Hannu Järvenpää (loni Lublaň – pozn. redakce) obměnil před sezónou valnou část kádru. Těmi nejpřínosnějšími útočníky jsou zatím Američan Derek Ryan (5 + 15) a Kanaďan John Hughes (7 + 11), kteří vedou kanadské bodování EBEL. Z těch, co ve Villachu působí již delší dobu, je nejproduktivnější Američan Derek Damon (5 + 10). Také mezi obránci proběhla čistka. Z Jesenice přišel Slovinec Klemen Pretnar (3 + 8), z Lublaně Kanaďan Scott Hotham (1 + 7) a další.

⇒  Brankářská jednička Jean-Philippe Lamoureux

Rakouskou svatyni střeží Američan Jean-Philippe Lamoureux, jenž je s úspěšností 94,2% druhým nejlepším gólmanem soutěže. Do dvou zápasů zasáhl i Rakušan Thomas Höneckl.

Po vyhlášení výluky NHL zavítal do svého mateřského klubu pětadvacetiletý útočník Michael Grabner, hrající od roku 2004 v zámoří. Do nejprestižnější soutěže na světě nahlédl o pět let později v dresu Vancouveru. Od sezóny 2010/2011 je stálicí New Yorku Islanders. Hned ve své první sezóně zaznamenal 52 kanadských bodů.

„Od týmu očekávám zodpovědný vstup do zápasu. Znojmo má velmi dobrý manšaft, bude pro nás těžké uspět,“ nechává se slyšet před duelem dvou celků s orlem ve znaku trenér Järvenpää. „Na svůj tým jsem pyšný! Vždy se ale najde něco, co můžeme zlepšit. Momentálně trénujeme především přesilovky,“ dodává.

Z kabiny Orlů

Jihomoravané si v neděli připsali na své konto třetí porážku v řadě, a pomalu se tak propadají tabulkou. Aktuálně jim náleží pátá pozice se ztrátou jediného bodu na čtvrtý Záhřeb. Před svými fanoušky prohráli čtyři ze sedmi duelů. „Villach je jednoznačně nejlepší tým EBEL. Na zápas se musíme dobře připravit, budeme se snažit hrát útočný hokej,“ prozrazuje Petr Kučírek, asistent trenéra.

Trenérské duo Stloukal – Kučírek bude mít k dispozici kompletní kádr bez útočníka Petera Puchera a obránce Aleše Sovy. Své třetí utkání ve Znojmě odehraje kanadská ofenzivní posila Bryan Bickell (0 + 2).

Lídrem produktivity je stále útočník Richard Jarůšek (7 + 6), o tři body méně má Fin Kim Strömberg (2 + 8). Z obránců se nejvíce daří Martinu Pláňkovi (2 + 4) a Kylu Whartonovi (2 + 3). Ondřej Kacetl se může pyšnit úspěšností 93,4% a stále se řadí mezi nejlepší brankáře ligy.

07. kolo: Villach - Znojmo 6:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: #33 Gergely Kincses (HUN), #34 Christian Potocan (AUT)
Čároví: #91 Attila Nagy (HUN), Stefan Siegel (AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl (Landsman) - Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Bořuta, Štach, Škadra - Jarůšek, Fiala, Bickell - Rožník, Strömberg, Beránek - Beroun, Šeda, Uram - Lattner, Bartoš, Havlík - Komínek.

EC Villacher SV: Lamoureux (Höneckl) - Bacher, Wiedergut, Hotham, Unterluggauer, Pretnar, Altmann, Steiner - Grabner, Peintner, Petrik - Taylor, Damon, Hughes - Pewal, Ryan, Pusa - Platzer, Göhringer, Nageler.

Další zápasy 13. kola

HDD Telemach Olimpija Ljubljana - Dornbirner EC