Znojmo potvrdilo chuť po vítězství

Aktuální zprávy
PÁ 26. 11. 2004
Z n o j m o - Po reprezentační přestávce se po zranění vrátil do sestavy Znojemských orlů útočník <b>Ivan Rachůnek</b> a v posledních čtyřech zápasech patřil k nejaktivnějším hráčům. Jeho rychlost a nasazení v útočném pásmu vytváří spoustu příležitostí spoluhráčům a většinou dělá problémy brankářům soupeřů. Na domácím ledě již zaznamenal dvě branky a připsal si i asistenci. Po zápase s Pardubicemi vyjadřuje své pocity: „Nebudu zastírat, že jsem maximálně spokojený, dnes jsem dal góla i nějakou nahrávku, ale nejdůležitější je, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Byl to pro nás hrozně důležitý zápas.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Přestože Znojmo obdrželo první branku již po necelých pěti minutách, byl jeho herní projev dobrý. Orli si dokázali pohlídat obávané střelce Pardubic, a i když se mohlo divákům zdát, že hrají příliš zbytečně dozadu, jejich hra měla účel. Poctivou a zodpovědnou hrou se jim podařilo zvrátit nepříznivý vývoj utkání a prokázali, že mančaft dokáže i z nepříznivého stavu vyjít vítězně. Je možné, že už se na stranu Orlů trošičku přiklání to pověstné štěstí. „Ze začátku jsme sice hrozně brzo prohrávali, ale pak už jsme vedli a Pardubice nás dotahovaly. A proto to bylo hrozně psychicky těžké utkání. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí,“ říká s úlevou Rachůnek.

Deset minut před koncem utkání byly nervy hráčů i diváků šponovány na maximum. Divíškem tečovaný puk, který neměl Vokoun plně pod kontrolou, zmizel nejen z dohledu hlavního sudího, ale ani brankový rozhodčí nerozsvítil červené světlo nad znojemskou svatyní. „Hrozně dlouho jsme čekali na rozhodnutí videorozhodčího a to byla asi psychicky nejhorší chvíle pro nás. Nevěděli jsme, jak to dopadne, ale pak jsme to dokázali dotáhnout do vítěznýho konce, i když jsme ke konci hráli oslabení,“ oddechl si mladý křídlení útočník.

Východočeši minutu a půl před koncem zápasu při vyloučení kapitána Puchera odvolali brankáře a marně svírali Orly v jejich pásmu. Těsně před sirénou se podařilo Znojmu vyhodit a rychlonohý Rachůnek stihl puk dojet za brankou a zasunul ho do nechráněné pardubické svatyně. Za kotoučem vyjížděl z hloubi své obranné třetiny a bylo na něm vidět, že do svého úniku vložil všechny zbytky sil: „Mám toho dneska fakt plné zuby, nejhorší byla ta poslední délka, jak jsem si jel za tím pukem, to mě stálo hrozně moc sil, ale stálo to za to.“

Svůj první gól v letošní sezóně vstřelil obránce Václav Benák a v tomto zápase to byla zároveň vítězná branka. Po nápřahu u modré se Lašák jen ohlédl za pukem, který kolem něj prosvištěl. I on projevuje spokojenost se ziskem bodů a porážkou favorita na znojemském ledě: „Dnes to bylo skvělý, vyhráli jsme nad Pardubicemi. Jsem strašně spokojenej, vyhráli jsme, dal jsem góla…“ Zatímco loni se Znojmu nepodařilo nad pardubickým týmem ani jednou zvítězit, letos spolu hrají vyrovnanou partii. V Duhové aréně Orli podlehli Moelleru o gól, v domácím prostředí jim porážku oplatili. Bylo to hlavně díky zlepšené hře v obraně a také dobrému výkonu brankáře Vokouna. „Hrajeme daleko disciplinovaněji a taky se k nám konečně otočilo štěstí. Každý, kdo na hokej ve Znojmě chodí, tak to musí vidět sám. Ať se lidi přijdou podívat na to, jak jsme se změnili,“ pochvaluje si hru obrany Benák.

Každý návštěvník Hostan arény si musel všimnout výrazné změny v herním projevu Orlů. Patrné je větší nasazení, hlavně v defenzívě, z čehož plyne menší množství obdržených branek a také logicky méně brankových příležitostí. I takový hráč jako brankář Tomáš Vokoun ví, že bez srdíčka to nejde: „Každý hráč, který za něco stojí, vždycky bojuje ze všech sil až do konce za svůj tým.“