Znojmo netradičně ve čtvrtek vyzve lídra z Lublaně

ST 3. 11. 2021
Po více než týdnu se vrací do Nevoga arény mezinárodní ICE Hockey liga. Na Orly čekají hned dva domácí zápasy ve dvou dnech. Prvním soupeřem bude netradičně ve čtvrtek od 18:30 slovinská Lublaň.

Lublaň se vrátila do ICE Hockey ligy po čtyřech sezónách v nižší Alpské lize, kde si pokaždé zahrála finále (dvakrát brala zlaté medaile, dvakrát stříbrné). S velkým odhodláním vlétla i do letošního ročníku a před zápasem ve Znojmě trůní na prvním místě s pětibodovým náskokem na své soupeře.

Kádr trenéra Mitji Šivice je složen převážně z domácích hráčů, ale nalezneme v něm i dva Kanaďany, dva Finy a jednoho Francouze. Právě pětadvacetiletý Guillaume Leclerc z Francie je velkým překvapením letošní sezóny. Ve čtrnácti zápasech nasbíral již 24 kanadských bodů (6 + 18) a je lídrem ligového kanadského bodování. V týmu působí mj. i gólman Žan Us a obránce Aleksandar Magovac, kteří v minulosti oblékali dres s Orlem na hrudi.

Znojmu se v posledních zápasech daří jako na houpačce. Po domácí výhře nad Salzburgem prohrálo v pátek 2:3 ve Vídni a postupně klesá tabulkou. Před patnáctým kolem náleží svěřencům trenérů Jiřího Berouna a Tomáše Jakeše devátá příčka. Na marodce nadále zůstává Filip Ahl, jehož návrat na led se předpokládá po reprezentační přestávce v půlce listopadu.

Zajímavosti

• Lublaň letos prohrála pouze třikrát, z toho dvakrát v prodloužení. Jejím přemožitelem byl dvakrát Innsbruck a jednou překvapivě poslední Linz.
  • Ve čtrnácti zápasech vstřelila Lublaň 58 branek, což z ní dělá nejproduktivnější tým v lize. Zároveň nejméně inkasuje, doposud její gólmani propustili za svá záda pouhých 32 střel.
  • Znojemský útočník Anthony Luciani je jedním ze tří nejlepších střelců ligy. Doposud skóroval desetkrát.
  • Letošní vzájemný duel Znojma a Lublaně vyšel lépe Slovincům, kteří na své půdě zvítězili 6:4.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Nagy, Siegel
Čároví rozhodčí:Riecken, Vaczi

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Southorn, Younan, Bartko, Tejnor, Haman, Stránský – T. Svoboda, Zubov, Fejes – Kvasnica, Brittain, Matuš – Gorčík, Prokeš, Luciani – Köver, O. Svoboda, Oščádal.
HK Olimpija Ljubljana:Us – Piché, Magovac, K. Čepon, Erving, Logar, Štěbih, Mušič, M. Čepon – Sodja, Čimžar, Pance – Leclerc, Simšič, Murphy – Koblar, Kalan, Šturm – Jezovšek, Tomaževic, Zajc.

Pravidla pro vstup na stadion

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

• Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 3 dny před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 24 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.