Znojmo čeká premiérový souboj s Villachem

SO 22. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Po úspěšné linecké misi čeká na Orly další výzva. Tentokrát přivítají znojemští hokejisté na svém kluzišti Villach, doposud jediný tým Erste Bank Eishockey Ligy, který nepoznal sílu jihomoravského klubu. Znojmo má za sebou sérii čtyř výher, Villach v pátečním kole protrhl svou osmizápasovou šňůru proher. Jak dopadne souboj dvou mužstev s Orlem ve znaku? Utkání začíná v neděli v 17:30 hodin.

Představení soupeře

EC Rekord-Fenster VSV je název týmu z jižní části Rakouska, které svůj poslední hokejový triumf datuje ročníkem 2005/2006, kdy se stalo vítězem Erste Bank Eishockey Ligy. Tradiční účastník play-off, zakončil svou loňskou cestu vyřazovacími boji až v semifinále s Klagenfurtem. Modrobílí Orli tak i nadále pomýšlejí jen na ty nejvyšší mety.

Mužstvo kanadského trenéra s rakouským pasem Michaela Stewarta však v letošní sezóně zatím spíše paběrkuje. Villachu patří s pouhými šesti bodíky poslední místo tabulky, ze kterého se nemůže již několik kol odpoutat. Sérii proher protrhl až páteční zápas s Vídní, v němž se Villach dočkal svého letošního prvního domácího vítězství.

Na dno průběžného žebříčku soutěže sráží tým také rozsáhlá marodka. Mimo hru je kapitán Marco Pewal, dále obránci Mario Altmann a Gerhard Unterluggauer. Také útočné řady hlásí ztráty, do utkání s Orly nezasáhnou Nico Toff a obrovitý Kanaďan Kyle Wanvig.

Do brány se v neděli postaví Bernhard Starkbaum, z výčtu defenzivy jistě zaujme jméno Grega Kuznika, zkušeného slovinského reprezentanta. Sympaticky se prozatím prezentuje rovněž americký bek Kevin Mitchell. Útočnou sílu Villachu zastupují především elitní nahrávač Roland Kaspitz (1 + 9) a nejlepší střelec mužstva Benjamin Petrik (4 + 1). Závěrem nelze nezmínit jméno dalšího slovinského hráče Tomaze Razingara (2 + 2).

Z kabiny Orlů

Po týdenní přestávce se Orli znovu rozjeli k mistrovskému utkání, tentokrát se cílem jejich cesty za dalšími body stal Linz, vedoucí tým ligy s nejproduktivějším útokem. Velkým překvapením tak byl bezbrankový stav zápasu až do prodloužení, o jediný gól se ve druhé minutě nastaveného času postaral Richard Jarůšek. Jeho trefa tak zajistila Znojmu dva body a postup na sedmé místo tabulky.

Jan Šeda je s pěti góly nejúspěšnějším střelcem Orlů

Znojemští hokejisté se v Linzi museli obejít bez služeb beka Jana Platila, jenž odletěl na měsíční zkoušku do Finska. Zdravotní problémy zatím nepustily do hry Lubomíra Vosátka a Jana Lattnera, jehož trápí problémy s žebry. Naopak se do týmu vrátil Aleš Staněk, který si tak připsal první start v EBEL. Dolaďuje se také příchod nového beka, jenž však s největší pravděpodobností do zápasu s Villachem ještě nezasáhne.

Klubovým statistikám nadále vévodí Petr Kanko (2 + 7), který je se sedmi asistencemi rovněž nejlepším nahrávačem Orlů. Na záda mu dýchá Jan Šeda (5 + 3), zatím nejaktivnější gólový střelec znojemského týmu. Obráncům kralují šestibodoví Martin Pláněk (4 + 2) a Antonín Bořuta (1 + 5). Gólman Filip Landsman patří s úspěšností 95,3 % k nejúspěšnějším brankářům ligy a jako jediný muž s maskou dokázal už dvakrát udržet čisté konto.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Luka Kamsek, Viktor Trilar (oba SLO)
Čároví: Matjaz Hribar (SLO), Timo Ettlmayr (AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman - Škadra, Stehlík, Štach, Hájek, Bořuta, Pláněk, - Kanko, Šeda, Podešva - Říha, Pucher, Havlík - Komínek, Bartoš, Jarůšek - Beroun, Haman, Staněk.

EC Rekord-Fenster VSV: Starkbaum – Mitchell, Weller, Bacher, Kuznik, Ofner, Wiedergut - Kaspitz, Razingar, Damon, Toff, Petrik B., Köfeler, Craig, Petrik N., Martinz, Peintner, Platzer, Sleigher, Hartl.

Další zápasy 14. kola

LIWEST Black Wings Linz - Moser Medical Graz99ers