Znojmo bude chtít potvrdit dobrou formu v Plzni

PÁ 21. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli se v poslední době dostali do velmi dobré formy a z posledních pěti utkání dokázali čtyřikrát vyhrát. Další zápas sehrají na ledě Plzně, která je momentálně také na vítězné vlně a okupuje lichotivé čtvrté místo. Tabulka je kolem hranice postupu do play off velice vyrovnaná a pro desáté Znojmo znamená každý bod cenu zlata. Páteční souboj začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po několika nepříliš povedených sezónách jsou letos hokejisté Plzně v úplně jiné pozici. Patří jim čtvrtá příčka a i ta nejlepší mužstva si na nich nejednou vylámala zuby. Přehrávají své soupeře především doma, kde prohráli pouze dvakrát a navíc až v nastavení. Nejvyšší výhry dosáhli proti Zlínu, který přehráli poměrem 6:2, naopak prohru 0:6 s Vítkovicemi si jistě za rámeček nedají. V minulém kole si odvezli tři body po vítězství 5:2 v Ústí.

⇒ Na zisku čtyř bodů ze zápasů proti Plzni se nejvíce podílel Richard Jareš, který zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí.

Plzenští se mohou pochlubit druhým nejlepším útokem v extralize. Nejvíce produktivními hráči týmu jsou Michal Důras s 24 (17+7), Tomáš Divíšek s 23 (12+11) a Petr Vampola s 22 (8+14) kanadskými body. Do velké pohody se dostal také Tomáš Vlasák, jenž má na svém kontě již dvacet bodů. Kvalitní výkony odvádí bývalý obránce Znojma Václav Benák, který si doposud připsal čtyři góly a deset asistencí. Jedničkou v brance je zkušený Roman Málek.

Orli mají s Plzní pozitivní bilanci vzájemných uktání. Jako hosté dokázali díky dvěma gólům Demela a jedné přesné třefě Jareše vybojovat bod za prohru 3:4 v prodloužení. V Hostan aréně si dokázali po brankách obránců Jareše, Švrčka a Bičánka vypracovat vedení 3:0, poté sice hosté snížili, ovšem v zápětí vnesl klid na znojemské hole gól Dopity. Plzeň stačila už jen kosmeticky upravit stav na konečných 4:2 z pohledu Znojma.

Trenérská dvojice Sýkora - Hynek nemůže počítat pouze se zraněným obráncem Radimem Tesaříkem. Na marodce domácí Plzně je Martin Adamský, dvouzápasový trest nepustí do utkání Jana Dreslera a otazník visí nad startem Jaroslava Kracíka.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Všetečka, Jareš, Bičánek, Kotaška, Chvátal, Mojžíš - Selingr, Dopita, Kucharczyk - Erat, Haman, Plášek - J. Svoboda, Radek Procházka, Demel - Beroun, M. Růžička, A. Padělek

HC LASSELSBERGER PLZEŇ: Málek - Derner, Čakajík, Benák , Dresler, Jasečko, L. Martinec, Cartelli, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík

Ostatní zápasy 31. kola