Orli Znojmo Orli Znojmo

Změny v orlí letce: končí Němec, přichází velezkušený Josef Hrabal!

Změny v orlí letce: končí Němec, přichází velezkušený Josef Hrabal!

Před rozhodující fází základní části probíhající sezóny hlásí znojemský tým dvě změny. Obranné řady přichází posílit bývalý reprezentant a mistr extraligy Josef Hrabal. Naopak s týmem se loučí útočník Vojtěch Němec.

Hrabal má za sebou v šestatřiceti letech bohatou kariéru. Rodák z Přerova dostal první příležitost mezi muži v tehdy ještě extraligovém Vsetíně, poté si vyzkoušel angažmá v ruském Čerepovci, zámořské AHL za Springfield i ve švédské nejvyšší soutěži v dresu MODO. V roce 2009 se ale vrátil do Česka a následujících sedm let s krátkými přestávkami působil v Třinci.

„Josef je pro nás dobrou volbou ve správném čase. Neměli jsme mezi obránci vyloženě staršího zkušeného borce, proto jsem rád, že přichází.“

Glen Hanlon (hlavní kouč Orlů Znojmo)

Během angažmá u Ocelářů získal Hrabal s týmem titul mistra extraligy i další finálovou účast. Mezitím chvíli působil i v ruském Novosibirsku a finském Lahti. V posledních třech letech vypomáhal v CHANCE lize rodnému Přerovu, opět ale zkoušel i zahraniční angažmá. Kromě anglického Sheffieldu si loni připsal 13 duelů v ICE Hockey League za Villach. Na tuto zkušenost nyní naváže ve Znojmě.

„Chtěl jsem do týmu českého hráče, abychom nyní v téhle fázi sezóny nemuseli řešit ubytování, zařizování, stěhování z jiné země a další věci. Zároveň není tajemstvím, že jsme hledali dalšího obránce. Josef je pro nás dobrou volbou ve správném čase. Týmy mají hodně hráčů nemocných, do toho řádí covid a nechceme se dostat do stavu, kdy budeme mít málo hráčů," konstatuje hlavní kouč Orlů Glen Hanlon.

„Je to zkušený borec, který hrál na té nejvyšší úrovni, absolvoval i krátké angažmá v této lize. Neměli jsme mezi obránci vyloženě staršího zkušeného borce, proto jsem rád, že Josef přichází. Počítáme s ním do přesilovky vedle Culkina, Sedláka a Bartka, zároveň jej využijeme i na oslabení," dodává Hanlon.

Naopak na jihu Moravy už nebude působit útočník Vojtěch Němec. Šestatřicetiletého veterána po dobu jeho působení trápila zranění, jejichž vinou vynechal většinu loňské sezóny. Letos si v 27 duelech připsal 18 bodů za šest branek a dvanáct asistencí. Další ale po vzájemné dohodě nepřidá a rozhodl se ukončit profesionální kariéru. „Vojtovi přejeme do budoucna jen to dobré a děkujeme za služby, které u nás odvedl. Intenzivně nyní za něj hledáme náhradu," potvrdil prezident klubu Pavel Ohera.

Foto: hcocelari.cz