Orli Znojmo Orli Znojmo

Ze Salzburgu až ke švýcarským hranicím. Dalším hostitelem Orlů je Dornbirn

Ze Salzburgu až ke švýcarským hranicím. Dalším hostitelem Orlů je Dornbirn

Neuplyne ani čtyřiadvacet hodin od těžkého zápasu v Salzburgu a Orli už znovu nastoupí na led, aby bojovali o důležité body do ligové tabulky, tentokrát na půdě rakouského Dornbirnu. Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.
» Známá tvář
Obránce Sean McMonagle oblékal před rokem dres s Orlem na hrudi. Letos v Dornbirnu nastřádal doposud deset kanadských bodů

Oba soupeři se potkají tento rok již potřetí a vždy to byl domácí tým, kdo se nakonec radoval z vítězství. Nejprve zdolalo Znojmo Dornbirn vysoko 5:1, následně si odvezlo z Rakouska prohru 5:8. Průměrně tak padlo 9,5 branky na zápas. Bude teto tempo nastoleno také v neděli?

I klub s anglickým buldokem ve znaku má za sebou sobotní dohrávku čtyřiadvacátého kola. Na domácí půdě přehrál chorvatský Záhřeb 3:0 a posunul se z osmého místa na páté. Dornbirn tak bodoval pošesté v řadě. "V neděli to bude opravdu těžké utkání. Češi mají velmi rychlý a výborně technicky založený tým," ví útočník Martin Grabher Meier. "Musíme být připraveni."

Orlům se po prohře v Salzburgu první šestka vzdálila na rozdíl šesti bodů. Venku se jim letos zrovna nedaří. Vždyť z dvanácti odehraných zápasů vyhráli pouze tři, navíc v posledních sedmi kolech nezískali na hřištích soupeřů ani bod. Není tak divu, že svěřenci trenéra Romana Šimíčka budou chtít tuto nepříjemnou skutečnost zlomit a domů se vrátit s plným počtem bodů.

"Dornbirn má zrovna fazónu. Musíme ten zápas začít jinak než v sobotu v Salzburgu a věřím, že se nám to povede. Chceme začít pořádně bodovat," říká trenér Šimíček. "Naši kluci mají potrénováno, ovšem ty hlavy jsou někdy bohužel nastavené špatně. Snažíme se s tím pracovat, ale zatím se nám to nedaří."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
34 21 10 2 1 134:92

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 10. 5.
body 30 36
aktuální forma Salzburg – Znojmo 4:1
Znojmo – Innsbruck 6:5sn
Salzburg – Znojmo 5:2
Dornbirn – Záhřeb 3:0
Záhřeb – Dornbirn 0:3
Graz – Dornbirn 4:3p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 23 bodů (9 + 14) Brodie Reid, 28 bodů (8 + 17)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 14 bodů (5 + 9) Brian Connelly, 20 bodů (2 + 18)
brankář Marek Schwarz (89,61 %) Ronan Quemener (90,30 %)
využití přesilovek 15,50% 21,80 %
úspěšnost oslabení 78,60 % 83,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí: #61 Ulrich Pardatscher, Sebastian Tschrepitsch

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Stehlík, Lattner, Plutnar, Tejnor, Pastor, Biro, Plíhal, Šnajnar – Číp, Bartoš, Yellow Horn – Mrázek, Matuš, Němec – Guman, Raška, Novák – Csamango, Beroun, Špaček.
Rinne – Magnan, Caruso, Connelly, McMonagle, Siutz, Wolf – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.

Související články