Zápas mladých útočníků, připisovali si první body

Rozhovory
ČT 17. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - V srpnu mu sice bylo teprve 18 let, svými kvalitními výkony si však zasloužil místo v „prvním“ týmu Orlů a za důvěru se v zápase proti Havlíčkově Brodu odvěčil důležitým gólem v přesilové hře na konci druhé části. Řeč je o Richardu Jarůškovi, mladém útočníkovi, který v utkání vstřelil svůj premiérový gól v dresu Znojma. „Určitě spokojenost, ke které navíc přispělo to, že jsme vyhráli, což se cení dvakrát tolik,“ prohlásil po zápase šťastný střelec.

Znojemští hokejisté začali zápas proti týmu z Vysočiny podobně jako v předchozím zápase proti Hradci Králové, a sice tak, že po první části prohrávali o jednu branku. „Trenér nám říkal, že se musíme zlepšit. Do další třetiny jsme šli s tím, že musíme hrát líp,“ prozradil Jarůšek atmosféru, jenž vládla v domácí kabině po úvodních dvaceti minutách. Ovšem stejně jako v minulém střetnutí, i proti Rebelu se domácí ve druhé části obdivuhodně zvedli, vstřelili tři branky a po dvou třetinách odcházeli do kabin jako vedoucí celek.

Právě Richard Jarůšek vstřelil necelou minutu před koncem v přesilové hře gól, jenž znamenal vedení 3:2. „Zpracoval jsem to, nohou jsem si to sklepl a vystřelil. Zaplať pánbů to tam spadlo,“ líčí svou přesnou trefu. Znojmo tak získalo ze dvou domácích zápasů šest bodů. V sobotu však míří na led velkého rivala Jihlavy, kterého v této sezóně zatím nedokázalo porazit. „Určitě to tam bude těžký a tvrdý, musíme se na to připravit a urvat body,“ burcuje osmnáctiletý hráč.

První zápas si v dresu Orlů odbyl Zdeněk Kubica, útočník, jenž přišel na jih Moravy na týdenní zkoušku a v premiérovém utkání si připsal asistenci. „Je to pěkný, že se první zápas vyhrál, Havlíčkův Brod je těžký soupeř,“ zhodnotila duel nová tvář v domácích řadách. Kubica byl u druhého gólu označen jako jeho autor, po opravě však byl „přeřazen“ do role nahrávače. „Luboš v přesilovce vystřelil před bránu, Jirka Beroun mi to sklepl, já jsem z první přihrál na Vaška a ten dal gól,“ popsal jednoduše situaci, po které následovala druhá branka Znojma.

Urostlý útočník hrál v této sezóně například za extraligovou Plzeň či pražkou Slavii. „Ve Slavii mi skončilo hostování, byl jsem tři dny bez angažmá, ozval se Hodonín, jestli bych jim nešel pomoct. Byl jsem tam na jeden zápas a potom se ozvalo Znojmo, tak jsem šel sem,“ popisuje svoji letošní hokejovou pouť. Prostředí ve městě na břehu řeky Dyje si však nemůže vynachválit. „Jako malej jsem do Znojma jezdil a strašně se mi líbili bubeníci, kteří to dneska potvrdili. Ke Znojmu mám kladný vztah.“

V sobotním zápase na ledě jihlavské Dukly jej však znojemští fanoušci budou hledat marně. „V Jihlavě nenastoupím,“ říká, avšak vzápětí dodává dobrou zprávu: „V neděli večer se mám tady hlásit znovu, diváci by mě měli znovu vidět v pondělí.“