Z orlí perspektivy: 29. kolo ZNO – SLA

ST 30. 11. 2005
Z n o j m o - Znojemským orlům vstup do druhé poloviny soutěže příliš nevyšel. O víkendu utrpěli dvě porážky na ledě soupeřů a vstřelili pouhé dva góly, přičemž v Karlových Varech umožnili brankáři Mensatorovi, aby si připsal svou čtvrtou nulu v sezóně. Velmi těžkého soupeře očekává Znojmo také v pátek, kdy v Hostan aréně přivítá ještě nedávno vedoucí, a v současné době druhý celek tabulky, HC Slavii Praha. „Sešívaní“, kteří se nechali předběhnout Libercem, mají na svém účtu 55 bodů a jsou nejlépe střílejícím mužstvem extraligy. Utkání, ve kterém mohou Orli překonat tisícibrankovou hranici v extralize, začne v 17.30 hod.

HC Slavia Praha

Slávisté Orly letos už dvakrát zarmoutili. V úvodu sezóny je na jihu Moravy přehráli poměrem 5:2, v Sazka Areně zvítězili 3:0. Pražané přišli o své výsadní postavení kvůli nedávné sérii čtyř zápasů bez výhry, kterou však v uplynulém týdnu napravili třemi úspěšnými souboji. Naposledy si poradili s Kladnem 5:1. Trenéra Růžičku však trápí absence dvou středních útočníků a otazník visí i nad Vlasákem, proto sáhl k hráčské výměně. Z hostování v Českých Budějovicích se předčasně vrátil centr Kopecký, opačným směrem putoval křídelník L. Havel.

Změny v kádru:

Přišli:
Milan Kopecký (České Budějovice – návrat z host.)

Odešli:
David Pojkar (Litvínov – host.)
Lukáš Havel (České Budějovice – host.)

Zranění, nemoci: Divíšek – kotník, Sobotka – záda

Předpokládaná sestava: Franěk (Hronek) - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D.Hruška, Kopecký, Dlouhý - Červenka, Vondrka

Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann, Jiří Kalous

HC Znojemští orli

Orli po prohře 0:2 s Energií poklesli na šesté místo a společně s pátými Českými Budějovicemi mají shodně 40 bodů. O čelní příčky se perou čtyři týmy, které již dosáhly půl stovky bodů a více. Rozdíl mezi pátou a osmou pozicí činí pouhé dva body, a navíc kterýkoliv celek za hranicí postupových vod (kromě posledních dvou) může v brzké době svou téměř zanedbatelnou ztrátu vymazat. Střed tabulky je ohromně vyrovnaný, což činí soutěž napínavou.
Znojemský tým nehraje špatně, ale nedaří se mu střelecky. Ve Varech zkusili trenéři znovu roztrhnout slovenskou dvojici Pucher – Uram, ale efekt nebyl pozitivní. Až na Chvátala by neměl trenérům proti Slavii scházet nikdo jiný, útočník Beroun se již vrací do sestavy, proto se Orli jistě budou snažit před svými příznivci vrhnout všechny své síly do útoku.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Jareš, Čakajík, Mojžíš, Heš, Šmach, Švrček - Mikulík, Pucher, Ludvík - Erat, Dopita, Uram - Ondřej, Haman, Plášek - Beroun, Petrakov, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Padne tisící branka?

Pokud se Orlům bude v pátečním zápase střelecky dařit tak, jako v posledním domácím duelu s Českými Budějovicemi, můžeme být svědky speciální události. Pouhé čtyři góly totiž schází hráčům Znojma k dosažení hranice 1000 vstřelených branek v extralize.

Zatímco v zámoří se podobná čísla a výročí pečlivě sledují, v Česku se jedná o ojedinělý jev. V loňské sezóně tisícovku oslavili v Karlových Varech, tým ze západu Čech ale hraje nejvyšší českou soutěž o dva roky déle než Znojmo.

Nejvíce branek nastříleli Orli v sezóně 2002-03, kdy v součtu s play-off dostali puk za záda soupeřových brankářů 175krát. Naopak střelecky nejchudší byla hned první sezóna Orlů mezi elitou, kdy padlo jen 137 branek. Současná sezóna na tom také není příliš dobře, pokud by Orli ve druhé polovině nastříleli stejné množsví gólů jako v té první, konečný součet by jen zlehka překonal stogólovou hranici.

Celkové skóre z dosavadního účinkování Orlů mezi českou hokejovou elitou je pak 996:971, pokud se započítají i branky z play-off.

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Slavia Praha ZNOJMO SLAVIA PRAHA
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A