Z orlí perspektivy: 20. kolo TRI – ZNO

SO 29. 10. 2005
Z n o j m o - Jubilejní 20. kolo letošního ročníku extraligy odehrají Znojemští orli na ledě průběžně jedenáctého celku tabulky, Ocelářů z Třince. Pokusí se napravit svůj páteční domácí neúspěch, kdy schytali od předposledního Litvínova pětigólový výprask. Navíc protáhli svou nelichotivou sérii bez výhry už na sedm utkání. S 29 body jim patří až šesté místo tabulky, která je však letos obrovsky vyrovnaná a základní část ještě ani zdaleka není ve své polovině. Nedělní zápas začíná již v 17.00 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Oceláři Třinec

Na severu Moravy nezažili úplně ideální vstup do sezóny a nevyrovnané výkony přinesly změny v kádru i na trenérské lavičce. Kouče Nelibu vystřídalo po patnácti kolech duo Juřík – Daneček, které předtím působilo u mládežnických mužstev. Asistent Mach ve své pozici zůstal. Tým se zvedl a v posledních čtyřech zápasech vybojoval 10 bodů. V pátek si v T-Mobile aréně poradil se Spartou 3:2.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Paroulek (Plzeň), Ľubomír Pištek (Vítkovice / Zlín)

Odešli:
David Kudělka (Bratislava, SVK – zk.)
Andrej Petrakov (?)

Zranění, nemoci: Frolo – zlomený prst na noze

Předpokládaná sestava: Biegl (Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Jurdič, Všetečka - Paroulek, Skořepa, Pletka - Jar. Kudrna, Peterek, Hašek - Martynek, Polanský, Tomas - Pištek, Vítek, Zbořil - Huna

Trenéři: Jiří Juřík, Aleš Mach, Jan Daneček

HC Znojemští orli

Norský brankář Hårstad-Evjen proti Litvínovu poprvé nastoupil k ostrému zápasu v dresu Znojemských orlů a rovněž premiérově okusil českou nejvyšší hokejovou soutěž. Ovšem nebyl to pro něj úspěšný debut. Po čtyřiceti minutách ho i přes nemoc nahradila znojemská gólmanská jednička Trvaj. Po zranění už nastoupili obránce Bičánek a útočník Chlubna, na marodce však stále zbývají matador Dopita a mladíci Chvátal s Tatarčíkem. Minulý duel navíc nedohrál Uram. V současné době už je možno říci, že Znojmo je ve střelecké krizi. Hned po topícím se Vsetínu je nejhůře střílejícím týmem. V posledních zápasech se našel vždy maximálně jeden úspěšný kanonýr, k tomu se začaly objevovat chyby v obraně. Nezbývá než věřit, že se mužstvo vzchopí už v Třinci a začne znovu bodovat.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Heš, Jareš, Němeček, Bičánek, Šmach, Čakajík, Mojžíš, Varakas - Mikulík, Pucher, Kraus - Ludvík, Erat, Ondřej - Plášek, Haman, Beroun - Vaškovič, Chlubna

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO TŘINEC
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body