Z orlí perspektivy: 18. kolo LIB – ZNO

PO 24. 10. 2005
Z n o j m o - V úterý odlétají Znojemští orli k souboji dravců do liberecké Tipsport arény. Tam porovnají síly s místními Bílými Tygry. První vzájemné střetnutí v této sezóně vyznělo lépe pro Znojmo, které dokázalo doma Liberec porazit 3:2 v prodloužení. V zápase půjde o umístění v tabulce, neboť Orli zůstali po remíze s Vítkovicemi pátí a Severočeši na ně na šesté příčce ztrácejí pouhé dva body. Utkání začíná v 18.30 hod.

HC Bílí Tygři Liberec

Tygrům nevyšel úvod sezóny zrovna podle plánů. Po dvou vítězstvích přišly čtyři prohry, od té doby ale Liberečtí až na jednu výjimku pokaždé alespoň bodovali. V počtu remíz po 65 minutách hry jsou na tom stejně jako Znojmo, v neděli rovněž uhráli nerozhodný výsledek 1:1 proti Zlínu. Utkáním s Orly zakončí svou třízápasovou domácí sérii. Dobré statistiky si drží brankář Hnilička, jeho náhradník Falta, kdysi hráč Orlů, se letos rovněž předvádí v dobrém světle, když dostane šanci. Vedení klubu zatím provedlo jedinou změnu v kádru, když si se Spartou vyměnilo Nikolova za Hlavačku. Otazník visí nad oběma marody, Čermákem a Podkonickým, kteří by měli údajně již koncem října nastoupit.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Hlavačka (Sparta Praha)

Odešli:
Angel Nikolov (Sparta Praha)

Zranění, nemoci: Čermák – zranění oka, Podkonický - rameno

Předpokládaná sestava: Hnilička (Falta) - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Hlavačka, Derner, Jiří Hanzlík, P. Rozsíval - Vaic, Šachl, V. Novák - Víšek, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Rataj, Tomajko - Pabiška, Plodek, Jech

Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun

HC Znojemští orli

Znojemské hokejisty již delší dobu trápí neproměňování šancí. V posledních čtyřech zápasech nastříleli pouze tři branky a nevyužili ani jednu přesilovku. Hráči potřebují znovu nabýt sebevědomí a jistotu v zakončení. Defenzivní styl hry na všechny týmy neplatí. Pod Ještědem to budou mít o to těžší, že by jim kromě zraněných Chlubny, Chvátala a Bičánka měl chybět i velezkušený Dopita a také Tatarčík.