Vyhraje Znojmo nad Olomoucí i počtvrté?

ÚT 19. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté si poslední domácí porážkou značně zkomplikovali boj o výhodnější pozici v předkole play off 1. ligy. Aby toho nebylo málo, čeká Orly velmi těžký týden, neboť sehrají dva zápasy s celky z předních příček tabulky. Jako první přichází na řadu tým Olomouce. Úvodní hvizd je naplánován na severu Moravy v 18:00 hodin.

Představení soupeře

Mužstvu Olomouce zatím náleží v tabulce druhé nejvyšší hokejové soutěže se 72 body čtvrté místo. V nadstavbové části se mančaftu z Hané daří střídavě. Z deseti odehraných zápasů čtyři vyhrál po základní hrací době, jeden v prodloužení, jeden prohrál na samostatné nájezdy a z kvarteta duelů si neodnesl ani bod.

Poslední dvě domácí utkání však Olomouc vůbec nezvádla. Nejdříve prohrála se Šumperkem 3:7, i když ještě po první třetině vedla o tři branky. Poté nešťastně podlehla 1:2 Táboru. V minulém zápase vyhrála na ledě Kadaně 3:2 v prodloužení.

Hráčský kádr

Nejproduktivnějším hráčem Mory je útočník Richard Brančík, který má na svém kontě z 39 zápasů 32 bodů za 11 branek a 22 asistencí, což jej řadí i do pozice nejlepšího nahrávače týmu. Nejlepším střelcem je s 18 góly Martin Davídek.

Mezi obránci se nejvíce daří Janu Mikelovi, jenž prozatím nashromáždil 18 bodů (3 + 15). Krom toho však zastává i pozici zlého muže (62 tr. minut). V bodování +/- si nejlépe vede Lubomír Korhoň (+ 13). Gólmanskou jedničku zastává Štefan Žigárdy, který odchytal 1871 minut s průměrem 2,37 a úspěšností 92,57 %.

Vzájemné zápasy

Ač se to může zdát trošku paradoxní, je Olomouc jediným týmem z celé ligy, který dokázali Orli porazit v této sezóně zatím pokaždé ve všech třech vzájemných střetnutích. Nejdříve na jejím ledě po přesilovkových gólech Svobody a Pláška 2:0. Druhý vzájemný duel byl už o něco napínavější. Orli v něm po prvních dvaceti minutách vedli o dvě branky, hosté však ve druhé třetině vyrovnali. Ovšem v závěrečné části zařídil šťastnou ranou domácí vítězství útočník Tomáš Hradecký.

Naposledy se oba celky střetly ve vánoční atmosféře Hostan arény 21. prosince a Znojmo opět zvítězilo poměrem 3:2. Orli dvakrát vedli, Olomouc však pokaždé vyrovnala, ale na trefu, v té době nové akvizice domácího klubu, Zdeňka Kubici už odpověď najít nedokázala. V posledním zápase tak budou mít hráči Mory svému soupeři co vracet.

Z kabiny Orlů

Znojmo sice v minulém kole prohrálo doma s Duklou Jihlava vysoko 1:6, proti Olomouci bude chtít na nepovedené utkání zapomenout. "Potřebujeme na to rychle zapomenout, jako vždy v hokeji, a připravit se na další utkání," řekl asistent trenéra Milan Kastner.

Zároveň také prozradil, jak to vypadá se zraněnými hráči. "Karel Plášek už s mužstvem trénuje, záleží především na něm, jak se bude cítit. Co se týká Radka Hamana, tam se doba, kdy bude moci odehrát zápas, pohybuje v rámci 10 – 14 dnů."