Vůbec to nebylo lehké, oddechl si Sedlák

Aktuální zprávy
ČT 31. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Podle papírových předpokladů to mělo být jasné vítězství Orlů. Poslední utkání letošního roku přivedlo do Znojma trápící se Havířov sužovaný mnoha problémy na ledě i mimo něj, v jehož sestavě se objevilo několik hráčů juniorského věku. Jenže realita na ledě byla poněkud jiná, bojovně hrající hosty definitivně zlomil až gól do prázdné branky v poslední minutě. „Na to, jaké mají výsledky, jsme se do hry moc nedostávali. Občas se to stává, nemusí se dařit, ale je důležité bojovat, dřít, a potom se povede vyhrát,“ řekl dvougólový střelec Přemysl Sedlák.

Hosté přijížděli na jih Moravy s nelichotivou bilancí devíti porážek za sebou, ovšem právě proti Znojmu se jim v letošní sezóně nebývale dařilo. První dva vzájemné duely totiž vyhráli v samostatných nájezdech, resp. po prodloužení. „Popravdě řečeno si to ani nepamatuju, protože jsem v Havířově tehdy s klukama nebyl. Je to mladé mužstvo, dobře bruslí, hrají jednoduše, nahazují puky o mantinely a šlapou dopředu. Důležité je dát brzo gól, pokud se to nepodaří, tak takové týmy koušou. Proto to dnes byla spíš tahanice, naštěstí jsme utkání bojovností uhráli,“ oddechl si Sedlák.

Přestože znojemští hokejisté vyslali na havířovskou branku během prvních dvou třetin 30 střel, za brankovou čáru si našla cestu jen jedna. Na likvidaci znojemských možností měl velký podíl brankář hostů Jakub Čech. „Určitě, nechytal špatně. Chytil hodně šancí, klobouk dolů. Když se ale nedaří, je to potom ze strany útočícího týmu spíš taková urputnost. Proto jsme dnes s výsledkem hodně spokojení,“ prohlásil Sedlák, který měl na vítězství lví podíl, dvě branky vstřelil po osvědčené spolupráci s Tomášem Hradeckým. „Hradec je šikovný hráč, umí dát gól i nahrát, není zbrklý, podívá se. Hokej se pak hraje krásně.“

foto
⇒  Přemysl Sedlák letos branky především připravuje, s 13 asistencemi je nejlepším nahrávačem týmu

Za stavu 2:0 zápas pomalu plynul směrem, jakým si znojemští příznivci přáli, nepříjemnou hrozbu ale přineslo deset minut před koncem snížení z hole Semana. „Bylo to na rozdíl jediné branky, pár minut před koncem, nepříjemná situace. Naštěstí jsme se z toho oklepali a dali gól sami. Ke konci jsem tam ještě já udělal naprosto zbytečný faul a kluci museli zápas dohrávat ve čtyřech, to je taky chyba, která by se neměla stávat.“

Právě v těchto momentech podle zkušeného útočníka mužstvu prospěje přítomnost nového asistenta Milana Kastnera na střídačce týmu. „Je jich víc na to, aby nás upozornili na chyby. Občas se stane, že nějakou věc člověk přehlídne, takhle tam jsou ve třech a řeknou nám, co děláme špatně.“

Sedlák se rovněž vrátil k minulému kolu a utkání na ledě favorizovaného Ústí nad Labem, které Znojmo nešťastně prohrálo 3:4. „Zápas v Ústí byl z naší strany výborný, těžko jsme mohli hrát líp! Ale vždy, když jsme se nadechovali, srazilo nás vyloučení do čtyřech nebo do tří. Je blbý, že to musím říct, ale rozhodčí nás nepustil k tomu, abychom to utkání uhráli.“

Po dlouhé době se na ledě znovu objevil nadějný útočník Jakub Svoboda a alespoň trochu tak odlehčil velkou marodku Orlů. Velmi pozitivní je také návrat kapitána Radka Hamana k lehkému tréninku po operaci ramene. „Za prvé je to kapitán, takže chybí v kabině. Za druhé velký srdcař, který na ledě nic nevypustí. Je mu už nějaký rok, ale padá do střel, bojuje jako mladý kluk. Takový člověk by chyběl každému manšaftu,“ našel pro Hamana slova uznání Přemysl Sedlák.

„I bez něj ale musíme body sbírat dál, předtím přišla série proher, kdy jsme se namočili až pekelně hluboko, naštěstí tenhle tým je tak silný, že dokáže taky pětkrát v řadě vyhrát. Musíme v tom pokračovat, abychom se znovu nedostali tak dolů.“