Vsetín přijede hájit čest

SO 27. 1. 2007
Z n o j m o - Orli přivítají na domácím ledě celek Vsetína. Oba týmy v pátek nejprve vzdorovaly lídrům tabulky, ale nakonec to ani v jednom případě nepřineslo bodový zisk. Znojemští by se případným neúspěchem mohli propadnout až na 12. místo, proto je velmi důležité, aby toto utkání zvládli a připsali si tři body. Valaši už na play off dávno nepomýšlí a chtějí už jen důstojně dohrát sezónu. Utkání začíná v neděli od 17:30 v Hostan aréně.

Vzájemné zápasy jsou pro Znojmo velmi nelichotivé. Orli přišli s Valachy už o šest bodů, což je nejvíce ze všech týmů v soutěži. Po porážce 3:1 na Lapači nezvládli ani utkání doma, ve kterém nevstřelili jedinou branku a podlehli 0:1. Vzájemnou bilanci si vylepšili až ve 33. kole, když po dvou přesných trefách Růžičky a jedné brance Erata zvítězili 3:0.

Až ve 43. kole dokázala Vsetínská hokejová přerušit sedmnáct zápasů trvající černou sérii utkání bez výhry, když zvítězila v Třinci. Poté ale prohráli hráči Vsetína na vlastním ledě s Libercem 0:3 a v pátek v Českých Budějovicích podlehli vysoko 2:7, přestože ještě ve 27. minutě vedli 2:0.

Valaši už dlouho nemyslí na boje o první desítku, a tak se rozhodli na konec sezóny pustit zkušenější hráče na hostování. Tým teď tvoří převážně mladíci a hráči z 1. ligy, od kterých se čeká, že se budou chtít ukázat a dohrají zbylá utkání základní části.

Znojemští budou stále postrádat zraněné Pláška a Erata. U Vsetína nejsou absence zapříčiněny ani tak marodkou, ale hráči chybí díky převelení na jiná kluziště. V týmu už nejsou Demel, Stantien a Rob, kteří tvořili základ vsetínského mužstva.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Němeček, Bičánek, Kotaška, Mojžíš - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Tvrdík - Meidl, J. Svoboda, V. Říha - Bordowski, Beroun, D. Nedorost

VSETÍNSKÁ HOKEJOVÁ: Vehviläinen (41. Verlič) - Mocek, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Stříteský, Andersons - Näätänen, Sabol, R. Hubáček (13. Sakrajda) - Dubec, Fadrný, Darzinš - Haluza, J. Hruška, Suchý

Ostatní zápasy 46. kola