Velká posila do zadních řad! Obranu Orlů vyztuží Ryan Culkin

Aktuální zprávy
NE 16. 5. 2021
Do Znojma před novou sezónou v ICEHL přichází šestý nový hráč, třetí obránce a druhý cizinec. Do defenzívy získali Orli urostlého Kanaďana Ryana Culkina, který naposledy, podobně jako Filip Ahl, oblékal dres mužstva Bratislava Capitals.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„V Bratislavě to byl jeden z předních beků, hodně vytěžovaný a hrál výborně. Je to oboustranný hráč, nebojí se zaútočit. Spoléháme se na to, že zopakuje své výkony i ve Znojmě,“ říká na adresu sedmadvacetiletého hráče prezident znojemského klubu Pavel Ohera.

Ryan Culkin se narodil v kanadském Montrealu a v zámoří prožil drtivou většinu své dosavadní hokejové kariéry. V roce 2012 byl v 5. kole draftu vybrán jako 124. hráč v pořadí týmem Calgary Flames, ale do slavné NHL se nikdy nepodíval. Od sezóny 2014/15 hrál střídavě AHL a ECHL, nejvíce se mu vydařil ročník 2017/18, kdy v ECHL v dresu Fort Wayne Komets zaznamenal v 53 zápasech úctyhodných 38 bodů za jedenáct gólů a sedmadvacet asistencí.

Povedený výkon zopakoval o dvě sezóny později, kdy ve stejné soutěži za tým Maine Mariners odehrál 45 utkání a připsal si 33 bodů díky osmi brankám a pětadvaceti přihrávkám. Následovalo první evropské angažmá a podpis smlouvy s nováčkem ICEHL Bratislavou Capitals, za nějž nastoupil k 26 duelům, ze kterých si odnesl 13 bodů za čtyři střelecké zásahy a devět nahrávek. Jeho druhým působištěm mimo americký kontinent bude znojemský mančaft.

Foto: iclinic-capitals.sk