Ve 29 letech nejstarší v kabině. To se mi ještě nestalo, směje se C.J. Stretch

Rozhovory
NE 19. 8. 2018
Patří do zámořské letky, která před novou sezónou posílila znojemské hokejisty. Své ofenzivní schopnosti prokázal tři roky v druhé německé lize, nyní se od něj hodně čeká na jihu Moravy. A to nejen na ledě, ale i v kabině. „Měl bych trochu vést mladší kluky a jít jim příkladem,“ nezastírá C. J. Stretch, ve 29 letech nejstarší člen A-týmu.

Právě omlazení a přísun nové hráčské krve v ideálním věku mezi 25 a 30 lety signalizovalo letní přestupní období na jihu Moravy. Stretch je jediným Američanem v týmu, spolu s ním ale do kabiny přibyli také čtyři Kanaďané a jeden Fin. „Je tady parta kluků, které jsem nikdy předtím nepotkal. Teď jsme spolu tři týdny trénovali a Je super, že se dostáváme do zápasového rytmu a postupně si na sebe zvykáme,“ glosuje první týden předsezónní zápasové přípravy Stretch.

C.J. Stretch

Výrazně na sebe upozornil hned v prvním duelu na ledě úřadujícího českého šampiona v Brně. Překvapivé přihrávky, dobrý pohyb v útočném pásmu a nakonec i dva góly – jeden v prodloužení a druhý ze samostatného nájezdu. „Cítil jsem, že se mi do útoku moc nedařilo. Povedlo se mi sice pár dobrých přihrávek, ale jinak to nebylo ono. Byl jsem ale rád, že v Brně se naskytla příležitost dát gól a že jsem ji využil. Povzbudí to sebevědomí,“ říká.

O dva dny později nastoupil i proti Karlovým Varům a spolu s týmem tak najíždí do zápasového rytmu, který bude pravidlem i v dalším přípravném období. „Bylo to fajn. Makali jsme tvrdě. Určitě je tam spousta věcí, které můžeme zlepšit, hlavně v obranném pásmu, ale to přijde časem. Na první zápasy to byly kvalitní soupeři. Je vždycky fajn hrát proti silnějším týmům, dobře vás to prověří,“ konstatuje Stretch.

Ten v uplynulých sezónách patřil vždy k lídrům svých týmů. A podobná role se od něj očekává i na jihu Moravy. Trenéři od něj kromě produktivity očekávají i další věci. „Měl bych nastupovat jako první centr. Očekává se ode mě přínos při přesilovkách i oslabeních, navíc bych měl trochu vést mladší kluky a jít jim příkladem. Jsem tady úplně nejstarším hráčem, což se mi teda ještě v kariéře nestalo,“ směje se devětadvacetiletý Američan. „Budu se určitě snažit.“

Zatímco na tréninky na ledě míří Orli každý den kvůli probíhající rekonstrukci stadionu do Telče, ve Znojmě už si hráči stihli najít oblíbená místa i zázemí. „Věděl jsem, že Znojmo je malé město, ale je v něm hodně možností vyžití. Kluci mě provedli a určitě mi pomůžou, když budu potřebovat něco přeložit,“ pochvaluje si Stretch.