Vaškovič nejlepším střelcem

Fanclub
ČT 15. 12. 2005
Z n o j m o - Původně plánované utkání mezi znojemskými plavci a fan clubem Znojemských orlů nakonec vyústilo v tradiční vánoční turnaj v malé kopané, který každý rok pořádá fan club Znojemských orlů. Zúčastňují se ho týmy z řad znojemských plavců, hokejových fanoušků a znojemských extraligových hokejistů. Letos vyhráli Orli a útočník <b>Lubomír Vaškovič</b> se stal s pěti góly nejlepším střelcem turnaje. Mladík, jehož tvář mnoho fanoušků nezná, způsoboval v ochozech vzrušení a každý zjišťoval, kdo že je ten hráč s číslem 12 na drese. Rodí se nová hvězda Orlů?
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Konečné pořadí:
1. ZNOJEMŠTÍ ORLI
2. FAN CLUB
3. PLAVCI

PLAVCI – FAN CLUB 3:4 (2:3)
Branky: L. Nesiba, J. Krčmář, M. Dítě – Dolik 2, Želi, Pružina
Fan club už vedl 2:0, ale plavcům se podařilo dvoubrankový náskok znojemských hokejových fanoušků dotáhnout. Jen s velkým štěstím nakonec fan club těsně vyhrál. Velkou slabinou v týmu fan clubu byl brankář, který fatálními chybami srážel svůj tým téměř až k zemskému jádru.

ZNOJEMŠTÍ ORLI – PLAVCI 4:2 (1:1)
Branky: Vaškovič 3, Plášek – M. Dítě, L. Nesiba
Plavci nabuzeni z předchozího utkání vlétli na Orly a ujali se vedení. Za stavu 2:1 pro plavce se ale tým znojemských hokejistů konsolidoval a soupeře začal přehrávat, proměňoval šance a zaslouženě vyhrál. Vynikající výkon podal věkem teprve junior slovenský útočník Lubomír Vaškovič. V bráně Orlů byl jistotou Mojžíš.

FAN CLUB – ZNOJEMŠTÍ ORLI 3:4 (3:1)
Branky: Kubále 2, Želi – Vaškovič 2, Jareš, Plášek
Vaškovič byl i v tomto utkání k neudržení a dvěma brankami dovedl Orly k vítězství a k prvenství v celém vánočním turnaji. S fan clubem se ve výhrách každý rok střídají a protože byla letos řada na hokejistech, tak vyhráli.

Sestavy
PLAVCI: L. Dítě – M. Rubáček, Svoboda, L. Nesiba, J. Krčmář, M. Dítě, F. Rubáček, Podzimek

FAN CLUB: Hurvajs – Dolik, Pidra (Želi), Pružina, Bodlina, Riči, Kuře, Alex, Kubále, Alby

ZNOJEMŠTÍ ORLI: Mojžíš – Pucher, Kraus, Němeček, Vaškovič, Plášek, Jareš

Ohlasy po turnaji

Intervijů s Květošem:
Zase jste všechno prohráli. Není to k vzteku?

Ale letos jsme poprvé s fan clubem prohráli jen o gól, který měl velké štěstí a dával góly po našich chybách.

A utkání s hokejisty?
Na hokejistech je znát ta rychlost a sehranost a tam jsme na to opět vlastním chybymi doplatili.

Z toho častého pobytu ve vodě vám už určitě začaly růst ploutve. Nezavazí vám při běhání?
Většina z nás už ty ploutve má, ale už jsme si na ně zvykli.

Intervijů s Hurvajsem:
S plavci jste vyhráli jen o gól. Co se s vašim mančaftem dělo?

Když jsem chytal já, tak to nešlo o víc vyhrát.

Prohra s hokejisty je tedy tvoje vina?
Ne, nechali jsme je, aby se už trochu chytli, aby dávali víc gólů v zápase. Tam už to nebylo brankářem, tam rozhodovaly zkušenosti.

Hokejisté jsou hodně zkušení?
Ne, oni jsou takoví dřeváci, že moje zkušenosti byly na nic. Čekal jsem třeba střelu doprava a ono se mu to nějak sklouzlo a šlo to doleva.

Jaké máš plány do budoucna?
Půjdu do důchodu.

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout ZDE