V posledním zápase roku 2009 mají Orli Panterům co vracet

ÚT 29. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Svůj poslední zápas roku 2009 sehrají znojemští hokejisté na domácí půdě proti předposlednímu celku tabulky. Havířov již devět zápasů nevyhrál, ovšem s Orly má velmi přijatelnou bilanci, neboť oba vzájemné duely rozhodovalo prodloužení a v obou případech byli úspěšnější Panteři. Znojmo v pondělí sehrálo velmi vyrovnaný zápas v Ústí, ale body nezískalo. Poslední letošní klání začíná ve středu od 17:30 hodin v Hostan aréně.

Představení soupeře

Havířovští hráči pocítili výhru naposledy 28. listopadu na ledě Draků ze Šumperka a následně přišla černá série devíti proher. Nedokázali ve svůj prospěch zvrátit ani utkání proti Berounu, které rozhodovalo prodloužení. Tato nedobře vypadající bilance je dostala až na patnácté místo, ovšem s posledním Šumperkem mají stejně bodů.

Hráčský kádr

Při pohledu do statistik, je nejproduktivnějším hráčem Filip Seman, jenž nastřílel deset branek a na stejný počet přihrál. Hned za ním nalezneme Marka Sikoru, ten má o jeden gól méně. S odstupem šesti kanadských bodů se nachází na třetím a čtvrtém místě Marek Haas (3 + 11) s Ondřejem Šedivým (8 + 6).

Produktivita havířovské defenzívy je mizerná, vždyť obránci nastříleli pouze čtyři góly. Polovinu z toho vstřelil nejproduktivnější bek Michal Šafařík (2 + 6). Po jedné brance vsítili Tomáš Klimeš (1 + 3) a Tomáš Jindřich (1 + 0).

V brance nejčastěji nalezneme Jakuba Čecha, jenž má na svém kontě úspěšnost 91,3%, což čítá 3,29 gólu na zápas. Dvojku dělá Tomáš Vošvrda, ten zasáhl prozatím do osmi utkání a nasbíral úspěšnost 90,63%.

Vzájemné zápasy

Orli sehráli s Panterama v základní části dva duely. Nejprve na jih Moravy zavítal Havířov. Hosté celé utkání tahali za delší konce, ovšem dokázali čtyřikrát vyrovnat a zápas dotáhnout do prodloužení. Tam se také o vítězi nerozhodlo a o slovo si řekly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal havířovský Szabo, jenž zajistil bonusový bod svým barvám.

Odveta se odehrála v Havířově. Utkání mělo téměř stejný průběh, Znojmo vstřelilo úvodní branku, ovšem Panteři vyrovnali a zápas šel do prodloužení. Dva body po brance Sikory zůstaly domácím.

Z kabiny Orlů

Orli předvádí v sezóně nevyrovnané výsledky, po čtyřech výhrách nad těžkými soupeři prohráli v sobotu na ledě Ústí. Diváci byli svědky sedmi branek a po celou dobu se hrál vyrovnaný hokej. Nakonec byli šťastnější Lvi a připsali si tak za výhru 4:3 tři body.

Znojemský dres stále neobléká Radek Haman, jenž prodělal operaci ramene. S týmem však již začal trénovat. Do utkání v Ústí nezasáhl ani Plášek, Hradecký a Svoboda, nad jejichž startem ve středu visí otazník. Dlouhodobě zranění jsou Říha se Sojčíkem.