Úvod poslední třetiny poslal Slavii do kolen

Aktuální zprávy
PÁ 29. 9. 2006
Z n o j m o - Většinu zápasu bylo Znojmo o něco lepší, ale bylo bržděno v rozletu častými vyloučeními. Když před koncem druhé části Slavia vyrovnala, zdálo se, že se konečně začíná dostávat z krize a že jako první letos porazí Orly na domácím ledě. Vynikající nástup do poslední třetiny ale vrátil domácí do pohody a hosty uvrhnul zpět do problémů. Brankami Selingra a Kotašky odskočili a zdecimované Slavii se už ani v power play nepodařilo skórovat. „Dnes byl rozhodující náš důraz do branky, tlačili jsme se před Fraňka a navíc jsme se snažili hodně střílet,“ naznačuje cestu k vítězství obránce <b>Ivo Kotaška</b>.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Postavení Slavie v tabulce by mohlo lákat k menšímu nasazení nebo podcenění, což ale znojemský bek rezolutně odmítá: „Slavia má výborný tým, taky jsme se na něj připravovali. Vůbec jsme nebrali v potaz, že jsou momentálně poslední, současně mají menší krizi. Šli jsme do zápasu naplno a vyšlo nám to.“ Kotaška počítal s tím, že soupeř se bude o vítězství rvát zuby nehty. „Věděli jsme, že Slavia musí jít zápas od zápasu. Potřebují vyhrát, takže jsme je nemohli ani v nejmenším podcenit. Trošku je zvednul vyrovnávací gól na 2:2, ale my jsme šli za vítězstvím důrazněji,“ dodává.

Toto utkání bylo zajímavé ještě z jednoho pohledu. Tři střelci skórovali v dresu Znojma v extralize poprvé. Slavii načal ve čtvrté minutě Martin Růžička a s uspokojením to také komentoval: „Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo. Měl jsem i v předchozích zápasech nějaké šance. Dnes mi to Pepe pěkně poslal a spadlo to tam. Ten gól jsme vlastně ani neviděl, viděl jsem, až to bylo v síti.“ Prémiérový gól si připsal ještě Pavel Selingr a byl to i vítězný zásah tohoto zápasu. Ránu z milosti uštědřil soupeři krásnou ranou od modré Ivo Kotaška.