Tým si musí ještě více sednout, hlásí trenér Jiří Beroun

Rozhovory
ST 7. 9. 2022
Poslední domácí přípravný zápas odehráli znojemští hokejisté v úterý s vysokou výhrou nad Táborem 6:1. Jak hodnotí zápas a celou přípravu trenér Jiří Beroun?

V zápase bylo hodně osobních soubojů… jak zápas hodnotíte?

Moc se mi ten zápas nelíbil. Z naší strany to bylo takové utahané. Tábor byl kvalitní soupeř, který má v přípravě výborné výsledky. Vycházely nám přesilové hry a díky tomu takový výsledek. Jinak nám nefungoval náš systém, krátké nahrávky… a bylo to zbytečně vyhrocené. Musíme se na takové zápasy připravit a být mentálně silnější než někde něco oplácet. Bude taková celá sezóna, takže ty zápasy musíme zvládnout.

Na plánu je poslední přípravný zápas. Jak byste zhodnotil přípravná utkání?

Výsledky byly dobré. Pořád tam ale nevidím tu tvář týmu, jakou chceme. Je potřeba aby si tým ještě více sedl. Obranná fáze zatím převyšuje tu útočnou. My chceme, aby ten hokej byl více dopředu, padalo více branek a měli jsme větší pohyb. U nás nám vyhovuje velké hřiště, kde máme větší prostor na kombinace, takže toho musíme využívat.

Liga začíná až na konci září, takže je ještě dost času se připravit…

Bylo to v plánu, že před začátkem ligy vložíme takhle delší pauzu. Kluci dostanou pár dní volna, stejně jako měli v srpnu. Potom budeme mít týden ostré tréninky a následně už přípravu na první zápas.

Jsou v týmu mladí hráči, jak jste s nimi spokojený?

Kluci, Lukáš Adámek a Jiří Remta, jsou ročníky 2002, Max Kotrba je 2004. Všichni skončili juniorský hokej a musí si zvyknout na ten dospělý. Zatím se jeví velmi dobře, věřím že budou platní členové pro tým.