Trvaj: Dokázali jsme si, že to jde!

Aktuální zprávy
ST 15. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Po sérii tří zápasů na hřištích soupeřů, ve kterých si Znojemští orli nepřipsali ani bod, byl duel s Kladnem očekáván s obavami, ale i s nadějí na přetrhnutí smolné šňůry. Oba týmy si byly vědomy důležitosti zápasu a podle toho se také vyvíjel obraz hry. Kdyby se hokej hodnotil podobně jako krasobruslení, známka za umělecký dojem by rozhodně nebyla vysoká. Hra skutečně nebyla oku lahodící, leč z obou stran velmi účelná, podpořená skvělými výkony obou brankářů. <b>Jiří Trvaj</b> si připsal na své konto první letošní shut out a to byl taky základ zisku tolik potřebných tří bodů.

Znojemský brankář však rozhodně staví úspěch mužstva nad nějaké své statistiky: „Nula má dnes význam. Kdyby nebyla, tak jsme asi nevyhráli.“ Trvaj měl v zápase často příležitost ukázat své umění, několikrát zachraňoval na poslední chvíli. Působil ale zcela klidným dojmem. Opak byl pravdou, jak sám po utkání s úsměvem přiznal: „Celý zápas mi bylo hrozně!“

foto
⇒  Jiří Trvaj chytá ve skvělé formě, což potvrdil čistým kontem ze zápasu s Kladnem

Orli si vítězství doslova vydřeli a Trvaj to po utkání ocenil: „Ten zápas dneska byl takovej, prostě. Všichni tam nechali všechno. Bylo to o bojovnosti a o tom, kdo ten gól dá. My jsme ho moc chtěli dát a povedlo se nám to!“ S výhrou se vrací i naděje v obrat ve vývoji soutěže a postavení Orlů v tabulce. „Dokázali jsme si, že to jde. Že dokážeme hrát dobře i vzadu na to, abychom nedostali góla. Musíme se od toho odrazit do dalších zápasů,“ vážně dodal Trvaj.

Jediným střelcem zápasu byl Jaroslav Svoboda, který ve čtyřicáté šesté minutě vymetl krásnou střelou růžek Kopřivovy branky. „Bylo to hodně dlouhý střídání, už jsme toho měli dost. Dostal jsem to z rohu a hned jsem to vystřelil a spadlo to tam,“ popisuje svůj vítězný zásah Svoboda a s uspokojením dodává: „Bylo načase, abysme se na někom chytli.“

Ve znojemském týmu chyběl měsíc Jiří Dopita, který si léčil nastřelenou nohu. V zápase proti Kladnu byla jeho přítomnost na ledě znát. Vyhrál téměř všechny buly, organizoval hru celé jeho řady, která v podstatě vymazala z ledu nejúdernější formaci soupeře, vedenou Paterou a Procházkou. Bylo na něm vidět uspokojení, když hodnotil zápas: „Byl to urputný hokej. Konečně jsme měli trošku štěstí a je dobře, že to tam Jardovi padlo. Taky je dobře, že Jirka udržel čisté konto. Jsme moc rádi za tři body. Musíme každý zápas hrát na to, abysme získali nějaký bod. Doma bodovat a z venku konečně taky přivézt nějaký bod!“

Mančaft má sílu na to, aby se do play off dostal!
—  Jiří Dopita

Dopita šel v hodnocení hry dál, vrátil se i k předchozím zápasům. „Už v Třinci jsme hráli výborně a podle mého názoru jsme tam nehráli jen proti Třinci. Remízu jsme neztratili jen naší vinou a našimi fauly. To určitě nebyly fauly na to, abychom šli do tří. Ztratili jsme tam minimálně bod,“ naznačuje nespokojenost s výkony rozhodčích.

Dopita věří, že se mančaft zvedne a že se posune v tabulce na místo, které by si zasloužilo: „Pokud se nám budou vyhýbat zranění a budeme hrát tak poctivě, jako teď a vlastně celou dobu, kdy jsme ztratili několik utkání těsně, tak to půjde. Je to v hlavě. V přípravě hrál mančaft výborně, teď na něj padla deka. Samozřejmě se to odráží i na výsledcích. Já ale věřím, že síla v mančaftu je. Potřebujem dva tři zápasy po sobě udělat nějaké body a pak se to obrátí. Třeba i to štěstí se k nám přikloní a půjde to. Věřím tomu, že jo!“ Sebevědomí a víru v úspěch vyjádřil nakonec jednoduše: „Teprve začala druhá čtvrtina, takže těch zápasů bude ještě spousta. Mančaft má sílu na to, aby se do play off dostal!“

Po delší době bylo ve znojemské kabině veselo. Na plné pecky vyhrávala muzika, nejvíce nahlas známé písně, jako např. „Není nutno…“ a „Hej pane zajíci!“ Role diskžokeje se ujal Jiří Trvaj a sklidil i za tuto roli pochvalu od svých spoluhráčů.