Top 6 je blízko! Rozjetí Orli doma přivítají poslední Lublaň

SO 15. 10. 2016
Druhý domácí zápas po sobě odehrají znojemští hokejisté proti poslední Lublani. Ačkoli okupuje slovinský tým chvost tabulky, rozhodně nebude jednoduchým soupeřem. Buďte u toho a pomozte svému týmu k vítězství! Utkání startuje v neděli v 17:30.
» Hvězda soupeře
Jeff Frazee je jediným hráčem v kádru Lublaně, který okusil NHL

Lublaň po loňském fiasku spojeném s nedostatkem peněz na letošek hodně zbrojila. Někteří rakouští odborníci ji dokonce nazývali „černým koněm“ letošního ročníku, ale slovinský klub prozatím tuto roli ani náhodou neplní. Se čtyřmi body se krčí na samém dně tabulky, což po devíti kolech není vůbec žádná sláva. To si uvědomují i v Lublani, prozatím ale žádné personální změny nepřišly.

Co se týče kádru zelených draků, přes léto v něm došlo k několika změnám. Klub po dlouhých letech opustili Gregor Koblar a Jure Sotlar, především pak ale největší ranou byl odchod brankáře Oliviera Roye, který v loňské sezóně i přes děravou obranu před sebou dokázal svými statistikami konkurovat i brankářům z mnohem úspěšnějších týmů. Do brankoviště se ale podařilo Lublani sehnat více než adekvátní náhradu. Jeff Frazee se zkušeností z NHL ale zatím není tím klíčovým prvkem, za jaký jej zřejmě vedení klubu chtělo.

Zajímavé posily ale přišly drakům také do pole. Mezi slovinskými mladíky jsou ale dvě jména, která vyčnívají. Jsou jimi Kanaďané frankofonní Raphaël Brussiéres a Chris Langkow. První jmenovaný je teprve dvaadvacetiletý křídelník, který byl v roce 2012 draftován ve druhém kole Minnesotou, po úspěšné štaci v QMJHL ale na farmě neprorazil, v nižší ECHL se také dlouho neohřál a vyrazil do světa na zkušenou, v Lublani letos začal svou evropskou štaci. Druhý jmenovaný hraje na centru, nikdy draftován nebyl, ale je bratrancem slavného Daymonda Langkowa, který v NHL odehrál přes tisíc zápasů. Chris, šampion ECHL z roku 2011, také v Lublani začal svou mimokanadskou pouť.

Po čtyřech zápasech bez bodu, ve kterých draci inkasovali dvacet gólů, se jim v posledním kole podařilo bodovat. V napínavém zápase proti Grazu dlouho vedli 1:0, soupeř ale ještě v základní hrací době vyrovnal a utkání dospělo až do prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí Slovinci, kteří tak získali dva body.

Svěřenci trenéra Jiřího Režnara ztratili v posledních čtyřech duelech jediný bod. O to víc by měli být znepokojeni v Lublani. Té se podařilo Znojmo porazit naposledy v prosinci 2014 3:2 po nájezdech. V minulém vystoupení si český tým vyšlápl na Linz, proti kterému předvedl famózní partii. V první třetině totiž znojemský tým čtyřikrát skóroval, z čehož se už Rakušané nevzpamatovali. Ve druhé třetině přidalo Znojmo ještě pátý gól. Černým křídlům se oproti tomu podařilo skórovat za celý zápas jen dvakrát. Dvěma zásahy se blýskl Radek Číp.

"Poslední zápasy se hrají už ve stejné sestavě a všem útokům to klape. Začátek sezóny nebyl dobrý, ale teď už jsme ve středu tabulky a doufáme, že půjdeme ještě výše," říká útočník Michal Vodný.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 14 4 0 4 84:49

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 8. 12.
body 12 4
aktuální forma Znojmo – Linz 5:2
Innsbruck - Znojmo 2:3sn
Dornbirn - Znojmo 3:4
Lublaň - Graz 2:1p
Dornbirn - Lublaň 4:2
Bolzano - Lublaň 4:1
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 6 bodů (4 + 2) Chris Langkow, 7 bodů (4 + 3)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 5 bodů (0 +5) Jonathan Harty, 5 bodů (4 + 1)
brankář Patrik Nechvátal (91,4 %) Jeff Frazee (89,4 %)
využití přesilovek 14,3 % 5,9 %
úspěšnost oslabení 86,5 % 71,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#20 Kristijan Nikolić, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:#68 Maximilian Gattol, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Špaček.
Frazee – Harty, Guimond, Selan, Planko, Čepon K., Bazevics, Groznik, Čepon M. – Pešut, Langkow, Bussiéres – Ropret, Pem, Koren – Zajc, Alagić, Gabor – Ograjenšek, Hadžić, Potočnik.