Orli Znojmo Orli Znojmo

Takové teplo jsem v životě nezažil, hodnotí Šeda

Takové teplo jsem v životě nezažil, hodnotí Šeda

Znojmo - Nejseverněji položený celek Erste Bank Eishockey ligy se hned v prvním kole vydal na led toho nejjižnějšího. Orli Znojmo absolvovali svou premiéru v soutěži během horkého zářijového dne v hlavním městě Chorvatska a před zaplněnou arénou se šesti tisíci diváky čelili novým podmínkám. „Teplo bylo velikánské, špatně se dýchalo,“ popisuje dojmy střelec dvou znojemských branek Jan Šeda.

První zápas, první gól v nové lize. Zdálo by se, že to bude jednoduché…
Tak jednoduché to určitě nebude. Čekáme, že pro nás bude těžký každý zápas, z našeho pohledu není lehkého soupeře.

foto
⇒  Při premiéře Orlů v EBEL se Jan Šeda trefil hned dvakrát

Dvakrát jste se v Záhřebu střelecky prosadil, jak hodnotíte nedělní premiéru?
Dva góly jsou super, ale začátek utkání byl těžký, možná i kvůli delší cestě. Bylo tam velké teplo a v hale navíc hodně lidí, takže se špatně dýchalo. Než jsme si zvykli, nebylo to ideální.

Jak se vám líbila atmosféra kolem zápasu? V hledišti chorvatské arény bylo šest tisíc diváků, před zápasem velká show spojená s nástupem na led. Věci, které v české první lize těžko najdete…
To opravdu ne. Mně osobně se to moc líbilo, před takovou kulisou je mnohem lepší hrát hokej, než když přijedete někam, kde chodí tři sta lidí. Z tohoto pohledu to bylo super.

Co nyní s odstupem říkáte na styl hry Medveščaku? Zaskočili vás třeba něčím?
Osobně jsem čekal, že nás budou ještě více řezat. Nemůžu ale říct, že by mě vyloženě překvapili. Je to přímočařejší hokej, není v něm tolik techniky. Jak už jsem říkal, začátek byl trochu ovlivněný delší cestou a teplem. To bylo velikánské, v životě jsem takové nezažil. Pak jsme si zvykli, vyrovnali hru a nakonec mohli i vyhrát, ale myslím, že plichta je pro oba týmy spravedlivá.

Jak vidíte cíle mužstva do ligového ročníku?
Snažíme se udělat play-off. Doufám, že to dopadne. Uděláme pro to všechno.

Související články

Naši soupeři
so 10. 9. 2011

Orli odstartují EBEL v Záhřebu