S jistotou vítězství ve skupině Tipsport Cupu zavítá Znojmo do Prahy

ST 20. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Utkání na Slavii mělo být vrcholem skupiny "B" a určit postupujícího do semifinále. Ovšem to by nesměli Pražané zaváhat na ledě Vrchlabí. Díky jejich porážce se mohou Orli těšit z postupu již před posledním duelem. Jistý vítěz skupiny se tak může plně věnovat hledání ideální sestavy a nácviku různých variant hry. Zápas začíná ve čtvrtek od 17:30 v pražské O2 aréně bez přítomnosti diváků.

Znojemští hokejisté jsou jediným týmem skupiny "B", který zatím nepřišel ani o jediný bod a již před svým posledním zápasem mají jistotu, že si letos zahrají semifinále Tipsport Hockey Cupu proti vítězi skupiny "A", kterým se stala HC Energie Karlovy Vary. Po výhrách 2:1 s Mountfieldem a 3:2 proti Vrchlabí dokázali pokořit poměrem 2:1 i Plzeň. Autor obou branek, Radim Kucharczyk se tak rázem dostal na čelo pohárových střelců ve znojemském dresu.

Pražané vstoupili do poháru také vítězně, když přetlačili 4:2 Plzeň. V Českých Budějovicích už nebyli tak úspěšní a stejným výsledkem svému soupeři podlehli. Další souboj měli mít Slavisté pod kontrolou, avšak ve Vrchlabí narazili na dobře připravený tým a v zápase prohrávali dokonce 0:3, poté ještě stihli snížit na 2:3, ovšem více jim prvoligový celek nedovolil.

foto
Proti pražské Slavii byl v uplynulém ročníku extraligy nejproduktivnějším hráčem Orlů Jiří Dopita, jenž si připsal jednu branku a tři přihrávky.

Znojmu se v extraligové sezóně 2007/2008 proti Slavii nedařilo a připsalo si pouze jednu výhru 5:2 v Hostan aréně. Zbylé domácí klání prohrálo těsně 3:4, v Praze nejprve zcela vyhořelo po debaklu 0:7 a následně odjelo bez bodů po výsledku 3:6.

Svěřenci Vladimíra Růžičky v loňské přípravě nikterak neoslňovali, ale spíše ladili formu na extraligu. Jejich taktika jim vyšla na výbornou a po druhé pozici v základní části se probojovali až do finále play off, kde si dokázali poradit s Karlovými Vary a slavili mistrovský titul.

Nejproduktivnějším slavistickým hráčem byl v loňské sezóně Jaroslav Bednář 36 (25+11), jenž kraloval také klubovým střelcům. V play off si nejlépe vedl Jakub Klepiš s deseti góly a sedmi asistencemi. Po uplynulé sezóně mužstvo opustili Michal Sup (Duisburg), bývalý znojemský útočník Igor Rataj (Košice) a také Jakub Klepiš, jenž je nyní spoluhráčem Jaromíra Jágra v ruském Omsku. Na soupisku naopak přibyl Milan Kraft, který přišel z Karlových Varů.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš (Trvaj) - Bičánek (do 20. minuty), Tesařík, Švrček, Chvátal, Kotaška, Mrázek, Štach, Mojžíš - Dopita, Erat, Bartek, Selingr, Růžička, Čachotský, Haman, Demel, Procházka, Svoboda, Beroun, Kucharczyk

HC SLAVIA PRAHA: Furch (Linhart) - Žižka, Martinka, Drtina, Sloboda, Novák, Jebavý, Kolařík - Beránek, Hruška, Růžička, Micka, Červenka, Varga, Holec, Sklenář, Borovanský, Doležal, Vondrka, Jelínek