Rozuzlení boje o první čtyřku přinese duel ve Vídni

SO 1. 3. 2014
Poslední kolo nadstavbové části EBEL definitivně určí nasazení pro play-off i posledního postupujícího. Orli bojují o místo v první čtyřce a tím i výhodu domácího prostředí. K udržení této pozice potřebují uspět na ledě Vídně, kde se představí v neděli od 17:50.
» Hvězda soupeře
Střelec Francois Fortier je s 61 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem Capitals. V posledních dvou kolech se trefil čtyřikrát.

Vídni se v poslední době nedaří zcela podle představ. Venku je sice ambiciozní tým švédského kouče Tommyho Samuelssona nesmírně silný, doma však prohrál poslední tři utkání v řadě. "Zapomínáme na věci, které nám venku přináší úspěch. Musíme hrát jednoduše. V Bolzanu a Villachu jsme hráli zápasy podobné play-off, bojuje se o každý centimetr ledu. Chceme proti Znojmu uspět a pokud možno si zajistit druhé místo," říká Samuelsson. Tomu bude chybět dvoumetrový obr v obraně André Lakos i útočník Mike Ouellette.

Orli zvládli páteční domácí souboj proti Linzi a momentálně jim patří čtvrtá příčka. Jen o bod méně však má dvojice pronásledovatelů Linz a Villach. V případě bodové rovnosti mají Znojemští lepší bilanci s Linzem, naopak horší s Villachem. Situace je tedy poměrně zamotaná, dvoubodové vítězství ve Vídni ale týmu kouče Jiřího Režnara definitivně zajistí první čtyřku. "Od začátku nadstavby to byl náš cíl. Chceme se pokusit vyhrát a zajistit si čtvrté místo bez ohledu na ostatní výsledky. Vídeň je kvalitní tým a bude to dobrý test před play-off," říká Režnar.

Volba soupeřů v pondělí večer

Umístění na čtvrté příčce by rovněž znamenalo, že si Znojmo pro čtvrtfinále během pondělní volby nemůže nikdo z nejsilnějších týmů vybrat. Orli by naopak čekali, který z týmů na pátém až osmém místě na ně "zbyde". Pokud ale skončí pátí či šestí, budou napjatě čekat, kdo z vrchní poloviny si je pro čtvrtfinále bude přát za protivníka.

Volba soupeřů pro čtvrtfinále play-off se koná v pondělí 3. března od 21:15 v Salzburgu v přímém přenosu ServusTV. Textový přenos z volby budete moci sledovat také zde na hcorli.cz.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 3 11 1 5 45:79

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 4. 2.
body 10 13
aktuální forma Znojmo – Linz 3:2
Villach – Znojmo 4:3
Znojmo – Bolzano 4:1
Villach – Vídeň 3:4p
Bolzano – Vídeň 3:2sn
Vídeň – Salzburg 1:5
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 54 bodů (17 + 37) Francois Fortier, 61 bodů (28 + 33)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 29 bodů (8 + 21) Adrian Veideman, 35 bodů (4 + 31)
brankář Sasu Hovi (92,0 %) Matthew Zaba (91,9 %)
využití přesilovek 20,59 % (3.) 20,00 % (4.)
úspěšnost oslabení 84,68 % (2.) 85,31 % (1.)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #12 Ulrich Erd, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #84 Oskar Johnston, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Štach, Sova, Thomas, Kolarz, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Sýkora, Blatný – Havlík, Pucher, Podešva – Novák, Fiala, Procházka – Bartoš, Šeda, Špaček.
Zaba – Veideman, Peter, Fraser, P. Lakos, Klimbacher, Schlacher – Fortier, Gratton, Rotter – Keller, Beech, Sylvester – Ferland, Schiechl, Fischer – Hartl, Puschnik, Schweda.