Rozhodující gól? Málem jsem se tam ani nedobelhal, přiznává David Bartoš

PO 6. 11. 2017
K ukončení dlouhé série porážek výrazně přispěl první útok Orlů. Colton Yellow Horn nejprve v poslední minutě vyrovnal, aby v prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů David Bartoš. „Do zápasové pauzy teď aspoň můžeme jít s lepším pocitem," podotýká.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Podařilo se vám zvítězit po hodně dramatickém průběhu, jak hodnotíte utkání?
První třetina byla hrozná, takhle to vypadat nemůže. V kabině jsme si to důrazně řekli a myslím, že od druhé části už náš výkon začal nějak vypadat. Jasně, na konci jsme měli trochu štěstí, kdy se puk ke Coltonovi odrazil, ale řekl bych, že od druhé třetiny jsme šli výsledku naproti.

Věděl jste před rozhodující trefou dopředu, co uděláte?
Já se tam už málem ani nedobelhal. Věděl jsem, že jedeme dva na jednoho a na druhé straně je Colton, ale obránce prostor docela zavřel, takže jsem se rozhodl střílet a vyšlo to.

V brance Innsbrucku stál Patrik Nechvátal, který tu tři sezóny působil. Snažili jste se speciálně využít jeho slabin?
Člověk nad tím na ledě nemá moc prostor přemýšlet. Víme, že při zápase bývá Nechvi emotivnější, takže jsme do něj zkoušeli trochu víc chodit, ale na ledě pak máte na rozhodnutí zlomek vteřiny a moc to řešit nejde.

Nyní vás čeká dvoutýdenní přestávka, pomůže to týmu?
V posledních dnech toho bylo dost. Pauza nám myslím pomůže, dobijeme baterky a pojedeme zase nanovo. Je dobře pro nás i fanoušky, že jsme si po dlouhé době mohli okusit pocit vítězství. Škoda, že jen za dva body, ale určitě to bereme.

Vám osobně i vašemu útoku se v posledních utkáních moc nedařilo, je to vítězství o to sladší?
Je to tak. Zápasy jsme často prohrávali o gól a naše branky v týmovém příspěvku chyběly. Nedaří se nám ani na přesilovkách, musíme je zlepšit. Věřím, že teď už to začne padat a bude jenom lepší.

Uleví se vám teď, když je série porážek zlomena, a nebudete se jí muset zaobírat i během volných dnů?
Určitě. Do pauzy teď můžeme jít s lepším pocitem a aspoň nějakými body na kontě. Po přestávce jedeme do Vídně, kde jsme loni hráli dobré zápasy a i letos jsme s nimi doma odehráli docela povedené utkání.