Orli Znojmo Orli Znojmo

Rozhodne štěstí, míní Dopita

Rozhodne štěstí, míní Dopita

Z n o j m o - Nevážně vážně přiblížil lídr týmového kanadského bodování Jiří Dopita atmosféru a náladu týmu před posledním kvartetem zápasů základní části. Za velmi klíčový považuje hned první zápas po extraligové pauze proti Vítkovicím. Orli se střetnou, kromě Pardubic, se samými konkurenty o účast ve vyřazovacích bojích.

Máte vymyšlený nějaký speciální recept na poslední čtyři zápasy základní části, který by vám pomohl se dostat do play-off?
Žádný speciální recept ne. Není na co se šetřit, musíme se pokusit získat z těch čtyř zápasů co nejvíce bodů a dostat se do play-off. Jiný recept na to není. Každý do toho dá maximum, co v něm je.

Co si myslíte, že může rozhodnout?
Určitě rozhodne to, kdo udělá nejvíc bodů. A taky štěstí. Poslední zápasy, kromě toho na Slavii, jsme odehráli velmi slušně, ale štěstí jsme neměli. Štěstí budeme potřebovat.

Tým se trápí s produktivitou a i vy sám jste už víc jak měsíc nedal gól…
Samozřejmě góly chybí. Hrozně se na gól natrápíme, ale pak už je jedno, kdo ho dá. Potřebovali bysme nějaký zápas vyhrát nějak trošičku lehčeji. Teď už na to ale není čas, jedině s Vítkovicema. To bude hrozně důležitej zápas a ukáže, jaké šance máme v těch dalších třech zápasech.


Bylo by dobré vyhrát doma s Vítkovicema a pak udělat bod nebo dva v Litvínově.
— Jiří Dopita

Se Vsetínem jste vyhráli lehce …
Ten zápas snad nemůžeme brát jako měřítko, protože ten mančaft by měl asi problémy i v první lize.

Zmínil jste Vítkovice. Jediný, kdo byl schopen Pince pokořit byl Erat a Selingr. V posledním vzájemném střetnutí už Erat nehrál a nedali jste žádný gól. Jak to s Eratem na toto střetnutí vypadá?
Určitě nebude hrát. Co vím, tak byl teď na dalším vyšetření, kde mu na magnetické rezonanci našli ještě další dvě trhliny ve stehenním svalu. Nevím to přesně, ale měl by mít měsíc klid, tak to tak vypadá, že pro něj sezóna skončila.

Kdo teda dá ty góly?
Karel Plášek dva, Seli dá jeden.

Utkání s Litvínovem bylo přeloženo na sobotu. Přijedete do Znojma ve tři v noci, vyspíte se a hned půjdete na odpočaté Pardubice. Co vy na to?
Co na to mám říct, když to takhle udělali? Asi nám chtěli pomoct, abysme si dostatečně odpočali. My se s tím musíme vypořádat. Nedá se nic dělat. Nevím, jestli v tom byl nějaký úmysl, ale my se s tím porveme. Bylo by dobré vyhrát doma s Vítkovicema a pak udělat bod nebo dva v Litvínově. To by bylo krásné. S Pardubicema jsme hráli vyrovnané zápasy, snad kromě jednoho.

Je možné, že bude rozhodovat poslední utkání ve Varech. Budete se nějak zvlášť připravovat na ten jejich zvláštní hokej?
Musíme se připravit na každého soupeře, je jedno, jestli to jsou zrovna Vary. Hrají takový úporný, silový hokej. Bude to zajímavé. Pokud uhrají nějaké body, tak se budou chtít dostat do šestky, bude to i pro ně důležitý zápas.

foto/
≡ Tož, nějaká další paruka by bodla!

V jaké náladě se nachází tým?
Nálada týmu je odpovídající postavení v tabulce. Jsme trochu nervózní, ale určitě to vyladíme a bude to dobré.

Jak ladíte formu?
Tož, jak se dá.

Používáte psychologa?
My máme trenéra Hořavu, to je výborný psycholog a výborný stratég.

No, a vy jako zkušený matador mu pomáháte?
Já jsem takový trochu magistr Kudláková.

A kde pořád, proboha, berete tu energii?
Je mi dobře, cítím se dobře, jsem mezi samýma mladýma klukama. Z nich asi tu energii čerpám.

Soupeři vás chválí, že jste nejlepším hráčem extraligy…
A víte, co mě to stojí peněz, aby mě chválili?

To vás ale chválí i fanoušci soupeřů…
No, tak těm občas kupuju lístky.

Klíčovým hráčem je brankář Jiří Trvaj. Je nejvíce vytíženým gólmanem extraligy, navíc teď chytá za nároďák. Nebude toho na něj moc?
Myslím si, že ne. Když to vemu ze své zkušenosti, když jsem i já tyhle akce absolvoval, tak ani ty přestávky nebyly tak dlouhé a v podstatě jsme druhý den či obden naskakovali do ligového kolotoče a nějak mi to nevadilo. Pro Jirku je to určitě výborný zpestření. Mezinárodní hokej je úplně někde jinde a bude to pro něj příjemné oživení od ligového stereotypu. Určitě to pro něj i pro nás ostatní bude lepší.

Můžete nám prozradit, v čem tkví kouzlo osobnosti Pavla Mojžíše, že jej hráči vždy zmiňují v dotazníku netradičního magazínu znojemského hokeje Zobák?
Je to charismatický člověk, kterého si velmi vážíme. V každém mančaftu je pár lidí, kteří dělají dobrou náladu a Pavel je ten, který mezi ně určitě patří. Bývá často středem narážek, vtipkování, ale taky sám to polínko dokáže přihodit a něco vyprovokovat.

Budete stěhovat extraligu do Olomouce?
To je předčasné a já vůbec nechcu, aby hokej ve Znojmě skončil. Já Jardu (Vlasáka) do ničeho netlačím, ale kdyby měl jít hokej ze Znojma pryč, bude Olomouc jedním z možných kandidátů. Udělal toho ve Znojmě pro hokej strašně moc, obdivuju ho za to a zasloužil by si větší podporu nejen morální ale i finanční.

Co budete dělat příští sezónu?
Hned po sezóně už mám domluvenou operaci obou kolen. Konečně si je dám do pořádku. Chci hrát hokej i dál, a to určitě ve Znojmě.