Reprezentace zahájila ve Znojmě přípravný kemp na mistrovství světa

Reprezentace
NE 3. 4. 2022
Česká hokejová reprezentace se v neděli odpoledne sešla ve znojemské Nevoga aréně, aby zahájila přípravný kemp na květnové mistrovství světa.

Svěřenci finského trenéra Kariho Jalonena a jeho asistentů Martina Erata a Libora Zábranského se ve znojemské kabině sešli v 15 hodin a o necelých devadesát minut později je čekal hodinu a půl dlouhý trénink na ledové ploše.

Realizační tým má na jihu Moravy k dispozici 26 hráčů. Oproti úvodnímu kempu v Plzni přibyla čtyři nová jména – Jakub Krejčík z Minsku a trojice extraligových útočníků – David Cienciala a Matěj Blümel z Pardubic a Adam Klapka z Liberce. Kvůli zranění naopak vypadli brněnský útočník Luboš Horký a vítkovický Dominik Lakatoš.

Kari Jalonen (Hlavní trenér české hokejové reprezentace): Jsem velmi spokojený, jakou měli hráči energii na prvním tréninku na znojemském ledě. Hráči dostali po prvním srazu v Plzni dva dny volno a bylo vidět, že si dobře odpočinuli, protože trénink měl velmi dobré tempo. Tady ve Znojmě to bude odlišné, protože jsou součástí přípravy i zápasy. Díky nim si budeme moci udělat zase o něco ucelenější obrázek. Na Rakousko se v tuto chvíli tolik nezaměřujeme, chceme se soustředit sami na sebe, abychom v přípravných zápasech podali co nejlepší výkony a plnili to, co si na tréninku říkáme.

Tréninková zátěž čeká reprezentaci i v dalších dnech. V pondělí a v úterý absolvují dopolední i odpolední tréninkové dávky. Ve středu od 17:30 pak odehrají přípravné utkání s Rakouskem (vstupenky v prodeji).

Ve čtvrtek se pak Češi vydají z jihu Moravy do rakouského Linze, kde je o den později čeká odvetný duel.

Nominace české reprezentace na kemp ve Znojmě

Brankáři:
Aleš Stezka
(HC VÍTKOVICE RIDERA), Dominik Pavlát (HC Škoda Plzeň), Štěpán Lukeš (HC Energie Karlovy Vary).

Obránci:
Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, Finsko), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Patrik Demel (HC VERVA Litvínov), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák, David Kvasnička (všichni HC Škoda Plzeň), Radek Kučeřík, Tomáš Bartejs (oba HC Kometa Brno), Jakub Krejčík (Dynamo Minsk, KHL).

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik
(všichni HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Petr Kodýtek, Martin Lang (oba HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Jan Bambula, Jakub Navrátil (oba HC Olomouc), Petr Fridrich (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Blümel, David Cienciala (oba HC Dynamo Pardubice), Adam Klapka (Bílí Tygři Liberec).

Generální manažer: Petr Nedvěd
Manažer týmu: Jan Černý