Radim Bičánek: Byl to takový upracovaný hokej

Aktuální zprávy
PO 15. 10. 2007
<em>Karlovy Vary</em> - Znojemští orli v posledních třech zápasech vydřeli jen jeden bod, a to v posledním zápase na západě Čech. Znojmo prohrávalo a o vyrovnání se postaral Radim Bičánek. Jeho gól přinesl prodloužení a Orlům bod. „Bylo to ve hře čtyři na čtyři a Prochy tam krásně objel bránu a dal mi to mezi kruhy. Já chtěl trefit hlavně bránu. Možná, že jsem to chtěl dokonce i nahoru a nakonec to prošlo mezi nohama,“ popisuje znojemský kapitán svoji trefu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Orli ve Varech svedli tuhý a vyrovnaný souboj, jehož vyústění přišlo až v prodloužení. „Myslím si, že to byl vyrovnaný boj. Byl to takový upracovaný hokej, hodně soubojů. To se ve Varech vždycky hraje a počítali jsme s tím. Padlo málo gólů a Jirka Trvaj nás hodně podržel. Je jen škoda toho prodloužení. Sice jsme sem jeli udělat alespoň bod, ale mohli jsme to prodloužení trochu natáhnout. Nakonec máme alespoň ten bod,” hodnotil po zápase Radim Bičánek.

Karlovarská Energie dosud nepoznala prohru v normální hrací době, je překvapením letošního začátku extraligy. Bičánka tento fakt až tolik nepřekvapuje: „Mají tu už několik let dobrý tým. Hodně napadají a hraje se tu takový upracovaný hokej. Letos se jim daří střelecky a dávají góly. Určitě musíme mít respekt před každým. Mám ale na mysli takový ten zdravý respekt a můžeme porazit každého. Extraliga je hrozně vyrovnaná a každý může porazit každého, takže jsme rádi alespoň za ten bod.“

I ve Varech se Orli trápili s koncovkou, znojemský bek tentokrát viděl příčinu v nepřízni osudu: „Když se hraje takový urputný hokej, tak kolikrát záleží i na štěstí. Dnes měli více štěstí v prodloužení oni.“ Pozastavil se i nad vstupem Orlů do sezóny, kdy je kromě slabé střelecké produktivity trápila rozsáhlá marodka: „Není to takový začátek, jaký bychom chtěli, ale doufám, že se to teď zvedne. Máme kluky zpátky a věřím, že si teď uděláme nějaké šance a budeme dávat góly. My jich zase tolik nedostáváme, ale žádné nedáváme, to je ten problém.“