Rád bych se podíval do extraligy, přiznává znojemská naděje v brance

Rozhovory
ST 16. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemská jednička Luboš Horčička odešla na hostování do konce sezóny do extraligové Plzně, a tak se Orli musejí mezi třemi tyčemi spoléhat na mladičkého Ondřeje Kacetla. Ten však zápas od zápasu překvapuje, neboť s úspěšností 92,63 % v play off může konkurovat většině prvoligových gólmanů. Dvacetiletý odchovanec znojemské líhně si nervozitu během vypjatých utkání nepřipouští. Jeho snem je zachytat si v extralize.

Ondro, jak bys zhodnotil rozhodující zápas play off s Benátkami?
Konečně jsme dali více gólů než dva. Hrálo se v klidu. Taky nasazení bylo úplně jiné a myslím si, že jsme celý zápas měli navrch.

Pomůže to brankáři, když vidí, že se týmu daří?
Určitě. Vedli jsme 2:0, 3:0, takže to bylo v klidu. Ani na mě nešlo moc střel. Sem tam mě něco vystrašilo, ale kluci pomohli.

Dlouho jsi držel nulu. Nemrzí to, že ti tam ten jeden puk nakonec padl?
To bylo stejné jako v Benátkách v neděli. Dostal jsem jeden gól, nedá se nic dělat. Stane se. Hlavní je, že jsme vyhráli.

Bylo to nejdůležitější utkání sezóny, určitě jsi byl pod velkým tlakem.
První takový zápas to nebyl. Už když jsme hráli doma s Benátkami, tak šlo o hodně. To bylo vlastně moje první utkání v chlapech v play off. Další zápas byl v Benátkách. Tam to bylo taky důležité. Vyšlo to, ale abych řekl pravdu, tak jsem byl v klidu.

Ondřej Kacetl ochytal letos 15 utkání za muže

Přišlo přes dva tisíce lidí. Jak jsi to viděl ze svého pohledu?
Byla parádní atmosféra. Taky do Benátek přijelo plno našich fanoušků. Do zimy. Navíc to bylo daleko! Podporovali nás celou dobu, hnali nás dopředu. Díky nim jsme také vyhráli. Bylo to super.

Jak se těšíte na Jihlavu?
Teď jsem v kabině říkal, že se nám s Jihlavou daří, tak snad nám to vyjde. Je to těžký soupeř, ale věřím, že vyhrajeme.

Mysleli jste už před zápasem na to, že na ni narazíte?
Ne, šlo o všechno. Až potom v kabině jsme se na to pořádně podívali, že nás čeká derby s Jihlavou. Takže paráda.

Luboš Horčička hostuje v Plzni, co to znamená konkrétně pro tebe?
Než odešel, tak jsem vlastně vůbec za áčko nechytal. Potom jsem byl rád, že chytám několik zápasů po sobě. Zvedlo se mi sebevědomí. Něco se zadařilo, něco bohužel ne. Kluci mi hodně pomáhají. Lubošovi se v Plzni daří, takže mu to přeju.

Zasáhl jsi do toho sobotního zápasu, kdy jste dostali sedm branek.
Po pěti gólech Luboš odjel, tak mě tam pustil. Taky mi to ale moc nevyšlo. Přišel jsem do branky, ještě jsem se ani nestačil podívat a už jsem tam měl gól.

S čím jste pak nastupovali do toho nedělního zápasu?
Řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Chtěli jsme do toho dát všechno. Já jsem si to ale moc nepřipouštěl a byl jsem v klidu. Když jsem nic neviděl, tak ten puk naštěstí trefil moji hlavu nebo něco jiného.

Kdy vlastně odjížděli hráči do Plzně? Bylo to takové narychlo.
Oni odjížděli v sobotu po zápase. Teda kromě Tomáše Rachůnka. Ten tam ještě zůstával.

Jaké to tedy bylo, když jsi věděl, že to v neděli bude stát na tobě?
Já jsem s tím počítal už před zápasem v sobotu. Byl jsem na to připravený. Chytal jsem i tady ve Znojmě první utkání, takže to bylo taky na mně. Bylo to v klidu.

Znojemský gólman při rozhovoru

Kdyby se povedlo play off s Jihlavou, myslíš si, že by to pro tebe byla osobně dobrá sezóna? Že bys nemusel být už jen dvojka?
To ví Bůh. Já doufám, že jo, že mi to pomůže. Ono teď bude ještě play off s juniorkou. Tam máme také vysoké cíle.

Co znamenají vysoké cíle?
Titul, doufejme. Myslím, že je to reálné co nejvíc, protože kádr máme hodně dobrý. Mohli jsme být i první, ale nevyšlo nám to. Sem tam se daří, sem tam ne. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Jak skončí play off s áčkem, tak juniorka bude kompletní. Bude hrát Havlajs (Adam Havlík – pozn. redakce) a spol, takže by mohly být vyšší cíle.

Jak to vypadá v kabině s dospěláky?
Je tam spousta mladých, ale ti starší to samozřejmě vedou. Pro mě je to paráda.

Když jsi byl malý, určitě ses chodil dívat na extraligu. Napadlo tě, že bys v té brance mohl stát jednou ty?
Napadlo, ale moc jsem tomu nevěřil. Když se hrála extraliga, tak to nebylo moc reálné. Teď je tu první liga. Jsem rád, že se do té branky dostanu a že se mi celkem daří.

Jaké máš osobní hokejové cíle?
Chtěl bych co nejvíce chytat a později se podívat do extraligy, třeba i ve Znojmě. Uvidíme, co bude dál.

V příští sezóně už bys měl tu ambici být jednička?
To vůbec nevím. Navíc Luboš tady podepsal smlouvu na tři roky.