Pucher finalistou Ceny Bóži Modrého

Dění v hokejovém světě
ČT 28. 3. 2002
Peter Pucher byl nominován mezi pět finalistů Ceny Bóži Modrého, o které rozhodují svým hlasováním extraligoví hokejisté, sdružení v Asociaci hráčů ledního hokeje. To, zda Peter Pucher cenu nakonec získá, se hokejová veřejnost dozví na Galavečeru českého hokeje po skončení sezóny.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Peter Pucher je prvním hráčem znojemských Orlů, kterému se dostalo cti být mezi finalisty této soutěže. Zároveň je také prvním cizincem, který se do závěrečné pětky dostal. Spolu s Pucherem získali nejvíce hlasů brankář Sparty Petr Bříza, útočník Pardubic Otakar Janecký, třinecký centr Richard Král a zlínský Petr Čajánek.

Cena Bóži Modrého je udělována od loňského roku. Hlasují o ní sami extraligoví hokejisté a vybírají mezi sebou největší osobnost Extraligy. V loňském premiérovém ročníku zítězil s převahou více než tří set hlasů Jiří Dopita před Robertem Reichlem, za nimi skončili Richard Král, Ota Janecký a Petr Sýkora. Peteru Pucherovi unikla v loňském roce finálové pětka velmi těsně, v celkovém pořadí se umístil na šestém místě. Jen o příčku níže byl Marek Uram, z dalších znojemských hráčů se ještě výrazněji prosadil Oldřich Svoboda, když mu hlasy jeho protihráčů přisoudili 17 místo.

Cena, za kterou stojí česká hráčská asociace, je obdobou severoamerické Lester B.Pearson Award, o které rozhodují členové hráčské asociace NHLPA. Je pojmenována po legendárním brankáři mistrů světa z let 1947 a 49, jednom z nejlepších brankářů světa své doby. Bohužel, jeho kariéru a později i život brutálně ukončil pobyt v komunistickém lágru po vykonstruovaném obvinění z vlastizrady.