Prolomí Orli smůlu s Vídní?

Naši soupeři
PO 30. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - Ve čtvrtém kole nadstavby se Orli vydají do rakouského hlavního města, do Vídně. Štěstí se ve vzájemných zápasech přiklánělo na stranu Rakušanů, kteří si ze čtyř vzájemných duelů odnesli pokaždé plný bodový zisk. Zdali se Orlům podaří prolomit smůlu, která je provází v zápasech s Capitals, se můžete přesvědčit na vlastní oči v úterý v 19:15, kdy bude na ServusTV vysílán přímý přenos!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Prohra v minulém zápase s Villachem, kdy si černo-žlutí nepřipsali jediný bod znamenala, že se Vídeň přesunula na předposlední místo a nyní se na jejím kontě nachází pět bodů stejně jako u hokejistů ze Znojma. „Pokud se chceme dostat do play-off, potřebujeme vyhrát alespoň čtyři zápasy ze zbylých pěti,“ řekl hlavní trenér Capitals Tommy Samuelson.

foto
⇒  Útočník Vídně Nathan Robinson

Velkou oporou bude pro Vídeň kanadský útočník Benoit Gratton (17+28), který v zápasech proti Znojmu vstřelil tři branky a připsal si šest asistencí. Proti znojemským útočníkům se postaví Reinhard Divis, který střeží prostor před brankovou čárou s 90% úspěšností. Vídeň odehrála poslední zápas s oslabeným mužstvem, neboť hráče v současné době trápí chřipky. Nejistý je nástup vídeňského útočníka Philippa Pintera, kterého v poslední dnech trápí nemoc.

Capitals v posledních dnech definitivně opustil nejproduktivnější obránce Ross Lupaschuk, o jehož odchodu se již delší dobu spekulovalo. Sezónu dohraje ve finském Jokeritu. Na jeho místo přišla další velká opora a hráč, který již v minulosti ve Vídni působil, obrovitý rakouský reprezentant André Lakos.

Vzájemné zápasy

První utkáni dokázali Orli dovést až k samostatným nájezdům, kde ale podlehli a jeden z úvodních zápasů v rakouské lize skončil nepříznivým výsledkem 5:6. Později Znojmo utržilo debakl na vídeňském ledě, kdy si hráči odnesli vysokou porážku 2:9. Jihomoravanům se prozatím nepodařilo najít recept na ambiciózního soupeře, v pořadí třetí vzájemný zápas skončil opět prohrou 1:4, poslední utkání se pak Orlům podařilo dovést až do prodloužení, ale i tam nakonec Vídni podlehli 2:3.

Z kabiny Orlů

V posledním zápase v Grazu si Orli vybojovali prodloužení a odnesli si jeden cenný bod, přesto sahali ještě osm minut před koncem po vítězství. „Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme byli o něco lepším týmem. Bohužel jsme se v závěrečných minutách dopustili chyby,“ řekl Martin Stloukal. „Na Vídeň budeme připraveni, začátek zápasu bude pro nás velmi důležitý,“ dodal.

Jihomoravané se nachází na třetím místě dolní skupiny se stejným počtem bodů jako má právě Vídeň. Na Villach a Graz před sebou ztrácí pouhé dva bodíky. „Začátek zápasu bude nesmírně důležitý," ví Stloukal. „Musíme zvládnout první třetinu. Nad situací Vídně jsem hodně přemýšlel, pro jejich hráče to určitě není snadné. Možná by mohli teď být i trochu nervózní, to by mohla být naše výhoda."