Do znojemské kabiny se vrací známé jméno. Filip Haman posílí obranné řady

Aktuální zprávy
ST 12. 5. 2021
Vedení klubu představuje v pořadí již pátou posilu na nadcházející ročník v ICEHL. Je jí obránce Filip Haman, dvaadvacetiletý syn znojemské legendy Radka Hamana.

“Filipa pozorujeme již delší dobu. Je to mladý talent a jsme rádi, že zde bude. Ke Znojmu má kladný vztah, jeho tatínek tu dlouhá léta působil. Těší nás, že se stane pokračovatelem rodu Hamanů v dresu Orlů a věříme, že tu naplno rozvine své schopnosti.“

Pavel Ohera (prezident klubu)

Filip Haman se narodil v Brně, kde postupně procházel mládežnickými kategoriemi až do roku 2014, kdy přestoupil do Třince. S místními Oceláři hrál dorosteneckou i juniorskou extraligu. Získal dvě zlata, stříbro i bronz. Patřil k výrazným oporám defenzívy, a díky svým výkonům bojoval i o místo v A-týmu. V roce 2017 si vyzkoušel první ligu za Frýdek-Místek a o dva roky později již naskočil k prvním zápasům seniorské Tipsport extraligy.

Poslední dvě sezóny strávil Haman ve Frýdku-Místku, kde i jako obránce patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu. Předloni si během čtyřiceti osmi zápasů připsal sedmadvacet kanadských bodů (5 + 22). Nyní vyzkouší vůbec poprvé mezinárodní ligu.

Během své dosavadní hokejové kariéry prošel syn slavné znojemské sedmnáctky všemi reprezentačními mládežnickými kategoriemi.

“Přestože Filip ponese na dresu stejné příjmení jako já, musí si ostatní získat sám svými výkony.“

Radek Haman (otec Filipa Hamana)

"Filip se o přestupu rozhodl sám. Mě se jen zeptal, co si o tom myslím. Samozřejmě jsem s tím nemohl nesouhlasit – kvůli soutěži, klubu i fanouškům," říká o přestupu Radek Haman, jenž momentálně působí jako trenér Žďáru nad Sázavou.

Přiznává, že jeho syn se prezentuje odlišným stylem hry, než očekávali znojemští fanoušci od něj samotného: "Já jsem to měl vydřené a byl jsem bránící útočník, on je útočný obránce, který vyniká střelou a kreativitou. Já jsem hrál na levou stranu hole, on hraje na pravou. Společnou máme zarputilost a chuť vyhrávat."

Foto: hcf-m.cz

NEWSLETTER