Přichází reprezentační kapitán Nizozemska Kevin Bruijsten!

Aktuální zprávy
PÁ 20. 5. 2016
Znojemská soupiska hlásí další nové jméno. A není to jen tak ledajaký otloukánek! Útočné řady posílí zkušený kapitán nizozemské reprezentace Kevin Bruijsten, strůjce postupu národního týmu do první divize MS, kterou budou příští rok hrát mimo jiné i Rakušané a Maďaři.

Devětadvacetiletý centr pochází z hokejové rodiny. Jeho otec byl trenérem juniorského národního týmu v Nizozemí a s mladším bratrem Mitchem se pravidelně potkává v seniorském reprezentačním mužstvu.

Kevin Bruijsten

  • narozen 29. 1. 1987 v Nijmegenu (NED)
  • nizozemský mistr (2009/2010)
  • nejužitečnější hráč nizozemské ligy (2013/2014)
  • kromě rodného Nizozemí působil i v Německu a ve Francii
  • 1 zlatá a 2 bronzové medaile z MS nižší divize
  • 2 stříbrné a 3 bronzové medaile z mládežnických světových šampionátů

Kevin Bruijsten je rodákem z Nijmegenu na východě Nizozemska u německých hranic. V tomto stopadesátitisícovém městě s hokejem také začínal a v roce 2002 dostal první pozvánku do mládežnické reprezentace. O tři roky později již tento talentovaný forvard bojoval na seniorském mistrovství světa první divize. Do národního týmu byl nominován pravidelně i v dalších letech. Letos dopomohl jako kapitán týmu k postupu Nizozemska zpět do první divize mistrovství světa.

Co se týče klubových úspěchů, v roce 2010 se Bruijsten stal mistrem nejvyšší nizozemské soutěže, v sezóně 2011/2012 zaznamenal za Eindhoven ve čtyřiačtyřiceti zápas úctyhodných sedmdesát tři kanadských bodů a o rok později byl vyhlášen nejužitečnějším hokejistou tuzemské ligy.

Před dvěma lety zamířil do Francie, konkrétně do týmu Amiens, kde dostal velkou důvěru, a hned byl zvolen asistentem kapitána. Ve stejném celku působil i loni a nyní přichází do Čech, aby ukázal svůj talent v mezinárodní EBEL.

"Máme na něj velmi dobré reference. Výborně se orientuje před gólmanem soupeře, umí zvolit to správné místo k zakončení. Je to hokejista s velkou touhou po vítězství a vůdčími schopnostmi," chválí Bruijstena Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. "Kevin je navíc univerzální hráč, takže jej můžeme postavit do centru, na levé i na pravé křídlo. K tomu se dá využít i na defenzivní činnost," dodává Dočekal s tím, že Bruijsten se k týmu připojí koncem července do přípravy na ledě.

» Kompletní statistiky Kevin Bruijstena

NEWSLETTER