Orli Znojmo Orli Znojmo

Program skoro jako v NHL, bilancuje Schwarz. Raději ale bude hrát, než trénovat

Program skoro jako v NHL, bilancuje Schwarz. Raději ale bude hrát, než trénovat

Marek Schwarz se zařadil k důležitým článkům znojemské sestavy a v letošní sezóně je neotřesitelnou jedničkou Orlů. Nyní jej čeká náročný prosincový program, během něhož jeho tým odehraje devět utkání v rozmezí devatenácti dnů.

Vaše vytíženost v zápasech je obrovská. Pouze dvakrát jste nezačal jako startující gólman. Vyhovuje vám to?
Já myslím, že je to pro každého gólmana příjemné, když hodně chytá. Jde hlavně o to, že se teď nedaří týmu jako celku, takže pak je to i pro mě těžší. Já jsem rád za to, že dostávám šanci chytat. Do každého zápasu jdu s tím, že chci klukům pomoct. Bohužel se nám to příliš nedaří.

Marek Schwarz v letošní sezóně

  • 23 zápasů
  • úspěšnost 89,80 %
  • 3 góly na zápas
  • 3 čistá konta

Začátek sezóny byl perfektní, teď počítáte spíše prohry. V čem je rozdíl oproti první čtvrtině základní části?
Nemůžu říct, že by se někdo nesnažil. Poslední dobou v obraně občas panikaříme, hráči se splaší. Víme o tom a pracujeme na vylepšení. Rozebíráme to s klukama a věřím, že se to zlepší v nejbližší budoucnosti.

Nemůže být částečně problém i v tom, že soupeři se začátkem sezóny spíše rozehrávali a nyní ukazují svoji sílu?
To není vůbec naše starost, jak trénují naši soupeři a kdy začali s přípravou. Musíme se koukat na sebe a hlavně přemýšlet o tom, co my můžeme zlepšit nebo udělat jinak.

Na elitní šestku už ztrácíte šest bodů…
Cítíme trochu tlak, všichni víme, jak ta tabulka vypadá. Určitě to není nic jednoduchého, ale děláme sport, který nás živí a zároveň baví. Měli bychom se tedy hokejem bavit a těšit se na led. Není to lehké, ale neměli bychom se v této situaci soustředit na věci, které nás mohou svazovat. Do zápasu musíme jít s čistou hlavou a nepřemýšlet nad ztrátou v tabulce.

V pátek vás čeká znovu Salzburg, již potřetí během čtrnácti dnů tedy narazíte na stejného soupeře…
Už nás asi ničím nepřekvapí. Musím ale říct, že Salzburg teď hraje velice dobře. Byly to s nimi těžké zápasy, avšak není to tým, který by se nedal porazit. Doma jsme je už jednou porazili. Já věřím, že v pátek přijde hodně lidí a porazíme je znovu.

V EBEL se v druhé polovině prosince hraje téměř každý druhý den…
Před námi je program skoro jako v NHL (úsměv). Ale myslím si, že to není žádná nevýhoda. Natrénováno máme a je lepší hrát každý druhý den, než jen trénovat a jednou za týden si zahrát zápas.

Během vánočních svátků hrajete jen doma, na to se těšíte, že?
Je to super! Můžeme si doma s rodinou udělat stromeček. Já myslím, že to je ideální. Potom hrajeme i prvního ledna, ale tam není moc co řešit. Já mám malé děti, takže půjdeme brzo spát na Silvestra (úsměv).