Poprvé v roli hosta. Poveda cesta do Lublaně k bodům?

ČT 18. 9. 2014
Po dvou domácích zápasech stále svítí na bodovém kontě znojemského týmu nula. Je na čase toto nelichotivé číslo rozmetat na padrť. Co se nepodařilo na domácím ledě, může se povést již v pátek v Lublani, která je na tom shodně jako Orli. Klání o první body obou mužstev startuje v 19:15.

HDD Telemach Olimpija Ljubljana

» Hvězda soupeře
Žiga Pešut strávil tři léta v českých ligách, nyní už druhý rok bojuje v dresu Lublaně, které zůstal věrný i přes její nelehkou předsezónní situaci.

V loňském ročníku EBEL se Olimpija Lublaň pohybovala na chvostu tabulky a před tím letošním měla dokonce existenční problémy. Ze všech potíží ale dokázali kluboví činovníci vybruslit a Slovinci tak mohli opět odstartovat soutěžní zápolení.

Vše ale až tak pohodové není. Obtíže s financemi Lublani přeci jen svázaly ruce, a tak se muselo improvizovat. Vedení sáhlo především po slovinských hokejistech, hodně si vypomohlo i vlastními, věkem ještě juniorskými hráči. A celou směs vyvážili pěticí zámořských borců – čtyři Američani do pole a Kanaďan Andy Chiodo v bráně. To vše ještě doplňuje chorvatský bek Ivan Šijan.

Vstup do ligy se Olimpiji podobně jako Znojmu příliš nevydařil. Zelenobílí se dvakrát představili na ledě soupeře a dvakrát odjížděli domů poraženi. Obě prohry ale nebyly nijak dramatické. Po výsledcích 3:1 v posilami nabitém Klagenfurtu a 3:2 v Dornbirnu netřeba klopit hlavy.

Z kabiny Orlů

Ani znojemští hokejisté si nemohou po úvodních duelech pískat. Dvakrát za sebou padli před svými fanoušky a po víkendových zápasech s příchutí Vinobraní mají stále prázdné ruce. S dvěma body tak odjížděli z jihu Moravy Vídeň i Salzburg.

Klub prozatím sází v bráně na Lukáše Cikánka, jenž vykazuje více než solidní formu. Naopak v zápasové sestavě se ještě neobjevil slovenský zadák Martin Nemčík, jenž doplatil na to, že Znojmo hrálo na třináct útočníků a sedm beků. Dle trenéra Režnara na něj tedy zbyl neoblíbený "Černý Petr". V dresu Orlů se již naopak zabydlel Tomáš Klouček, který je na jihu Moravy na měsíční zkoušce. "V týdnu jsme pracovali na přesilovkách. V pátek chceme získat v Lublani oba dva body," řekl zkušený bek.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 7 4 0 3 42:33

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 11. 10.
body 0 0
aktuální forma Znojmo – Salzburg 1:3
Znojmo - Vídeň 2:3
Dornbirn - Lublaň 3:2
Klagenfurt - Lublaň 3:1
nejproduktivnější hráč Lubomír Štach, 2 body (0 + 2) Gal Koren, 3 body (1 + 2)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 2 body (0 + 2) -
brankář Lukáš Cikánek (91%) Andy Chiodo (90,5%)
využití přesilovek 9,09 % 20,00 %
úspěšnost oslabení 78,57 % 50,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#11 Peter Gebei, # Vladimir Babić
Čároví rozhodčí:#76 Matjaz Hribar, #72 Damir Raković

Sestavy z posledních zápasů

Chiodo – Degon, Šijan, Medvec, Logar, Groznik, Planko, Cepon – Bishop, Leber, White – Koblar, Pešut, Koren – Mušič, Hočevar, Ropret – Pesjak, Kalan, Snoj.
Cikánek – Grof, Bořuta, Klouček, Štach, Pavlikovský, Bača, Sova – Tomas, Fiala, Lattner – Rosa, Pucher, Havlík – Podešva, Šeda, Beroun – Číp, Bartoš, Novák – Rehuš.