Poprvé do Sazka arény

ÚT 26. 12. 2006
Z n o j m o - 35. kolo O<sub>2</sub> extraligy odehrají Orli na ledě Slavie. Obě předešlá utkání sehrály týmy na znojemském ledě a v obou případech byli úspěšnější domácí. Slávisté se díky zlepšení závěrečných třetin a pětizápasové sérii výher odpoutali ode dna tabulky a na svého soupeře ztrácejí tři body. Utkání začíná v 19:00 v Sazka aréně.

Druhé vzájemné utkání - dokonalý obrat

Střetnutí se Slavií se nevyvíjelo pro domácí příliš příznivě. Ještě pět minut před druhou sirénou prohrávali o dva góly a zdálo se, že série proher bude pokračovat. Ke zteči v oslabení ovšem zavelel kapitán Pucher a minutu po něm srovnal Dopita. Slavia v té chvíli jako by přestala hrát a Znojmo se dostávalo snáze do šancí, v nichž uspěli v přesilovce Růžička a po něm Selingr. „Myslím si, že takové utkání bychom měli zvládnout. Při našem vedení jsme se zbytečně soustředili na útok, místo abychom pozorně bránili. To nás stálo vítězství,“ byl zklamaný trenér Weissmann.

Beránkovo představení proti Třinci

Přestože se Oceláři vrhli hned na začátku do útoku, nepřinesla jejich snaha kýžený úspěch. Naopak nabudila domácí, kterým se v prostřední části podařilo nasázet za Vojtkova záda čtyři góly. Jejich apetit nepolevil ani v závěru a stejný počet branek obdržel i Daneček, jenž právě Vojtka vystřídal. A tři z nich si do svých statistik připsal útočník Beránek. „Na konci zápasu bylo vidět, že je Třinec trochu odevzdaný, ale na druhou stranu jsme si dokázali perfektně nahrát, vymýšleli akce a hlavně je dohrávali do konce,“ rozplýval se slávistický kapitán.

Ježíšek naděloval Slavii

V posledním odehraném zápase přivítali Pražané na svém ledě vsetínský klub. Dvěma přesnými ranami se blýskl Igor Rataj, přičemž jeho druhý gól brankář Vehviläinen podcenil. Útočníkovo nahození z poloviny hřiště před valašskou svatyní poskočilo a zapadlo až za čáru. Asistent Kalous byl s výsledkem spokojený: „Až na některé momenty jsme to utkání měli celé pod kontrolou a i gólově jsme odskočili na 4:1. Za stavu 5:2 už jsme to bez problémů kontrolovali až do konce a získali pro nás velmi důležité tři body. Jdeme tak s lepší náladou do dalších kol.“

Změny v kádru

Ačkoliv Slavia stála o prodloužení hostování Leoše Čermáka, liberecké vedení bylo proti, a tak se podle domluvy vrátil 10. prosince zpět do mateřského klubu. V sestavě už také nadále nefiguruje Tomáš Vlasák, jenž byl podle slov svého agenta málo vytěžovaný na ledě. Dohodl se tak na ukončení smlouvy a jeho dalším působištěm bude švédský Linköping. Místo po jejich odchodu má zastoupit Michal Vondrka, který se vrátil z hostování z Karlových Varů.

Sestava Slavie z posledního zápasu: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka - Bednář, Beránek, Tomica - D. Hruška, Rataj, Sup - Červenka, Vondrka, Doležal - Havel, M. Čermák, Malát

Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann, Jan Kalous, Ladislav Blažek