Po večeři Orlů volá Dallas

Aktuální zprávy
SO 24. 2. 2007
K l a d n o - Dvě individuální akce znojemských útočníků zajistili Orlům druhé vítězství v druhém utkání předkola play-off, ale obě výhry byly založeny na precizním a zodpovědném výkonu celého týmu. Rozhodujícím momentem v druhém duelu byl sebevědomý průnik Jardy "Dallase" Svobody přes celé hřiště, který zakončil skvělou střelou pod víko. V play-off není žádný zelenáč, zahrál si finále Stanley Cupu, ale vyřazovací boje v české nejvyšší soutěži zažívá poprvé.

Co rozhodlo ve druhém zápase?
Celý zápas byl důležitý, hlavně jsme dobře bránili, nenechali jsme jim dát rychlýho góla, zvládli jsme jejich tlak, pak se to vyrovnalo a hráli jsme dobře dozadu.

Ten váš gól, to byla pěkná „drzost“...
Hráli jsme čtyři na čtyři. Mojža mi dal nahrávku v naší třetině, jel jsem do třech, kteří stáli na modré, troufl jsem si to ráz naráz, objel jsem beka a najednou jsem byl před gólmanem v plné rychlosti a vyšlo to.

Podařil se vám už někdy takový podobný „kousek“?
Musel bych se zpátky vrátit do juniorky, abych si na něco takového vzpomněl.

Šli jste do zápasu se stejnou taktikou jako do toho prvního?
Taktika byla stejná, nenechat se vylučovat, hrát v pěti, nedat jim šanci v přesilovkách. Myslím si, že jsme lepší ve hře pět na pět, a když jim nedáme šanci v přesilovkách, tak vyhrajeme.

Byl dnešní zápas jiný než ten včerejší?
Určitě byly stejný, je to play-off, hraje se na hranici sil. Kladno chtělo vyhrát, to jsme věděli a my jsme zabrali ještě víc a chtěli jsme taky vyhrát. Byl to dobrý zápas z obou stran.

Je to vaše první české play-off. Jak to prožíváte, je to nějak jiné jako boj o Stanley Cup?
Těšil jsem se, když to kluci ve Varech uhráli (Svoboda nemohl poslední zápas zákl. části hrát, protože dostal dvakrát trest do konce utkání). Je to nadoraz, je to úplně stejné jako v Americe, hraje se na hranicích možností, všichni makají, že to je posledních pár zápasů. Všichni dřou nadoraz.

Teď přijde jeden speciální dotaz od velkého znojemského fanouška. Myslíte si, že vám v Česku postaví sochu? V New Yorku už prý jednu máte.
To asi ne, mně stačí ta v New Yorku, rád se na ni jedu občas podívat. V Kladně mi ji asi nepostaví.

Jaký bude příští zápas?
Bude důležitý! Kladno musí vyhrát a my budeme chtít ukončit sérii. Ten poslední krok je vždycky nejtěžší. Bude to zase vyrovnaný a nebude to lehký. Budeme dřít, tak jako ty dva zápasy předtím a chtěli bychom to ukončit.