Orli Znojmo Orli Znojmo

Po roce opět zavítá do Znojma Kladno

Po roce opět zavítá do Znojma Kladno

Z n o j m o - Staronový účastník nejvyšší hokejové soutěže - tým Kladna - bude v nedělním utkání soupeřem Znojemských orlů, kteří si budou chtít napravit reputaci po nevydařeném zápase v Plzni. Kladenští se po roce dokázali vrátit do extraligy, když v baráži přehráli slabý a psychicky zlomený tým Havířova. Nyní se v tabulce nacházejí na devátém místě s 12 body.
V Kladně nadále působí spousta hráčů, kteří za svůj tým hráli i v 1. lize a zasloužili se o návrat klubu mezi elitu. Odešlo pouze několik hráčů, kteří našli nové angažmá v nižší soutěži, nebo ukončili hostování a vrátili se do svých klubů. Jedním z nich byl i obránce Pavel Mojžíš, jenž byl do Kladna zapůjčen ze Zlína a před novou sezónou přišel do Znojma.

Mužstvo naopak posílili zadáci V. Čech, Malena, Dlouhý a Kruliš a útočníci J. Štefanka, Lažo, Jankových, L. Vlček a Horna, který se vrátil z Třince. Trenér Zdeněk Müller má také k dispozici bývalého znojemského centra Davida Pazourka, synovce kouče Orlů, a také Vítězslava Jankových, jenž oblékal dres Znojma v 1. lize.

Snad největší posilou, která však naskočila až do rozehrané soutěže, je útočník Martin Procházka, jenž se po letech vrátil do svého mateřského klubu, když mu nevyšlo angažmá v ruském Voskresensku. Trenéři od něj očekávají, že bude jedním z tahounů týmu a pokusí se jej dovést do vytoužené elitní osmičky. HC Rabat Kladno má oficiální internetové stránky na adrese www.hcrabatkladno.cz.

Vzájemné extraligové zápasy v sezóně 2001-2002:

Kolo Utkání      Výsledek
 7. Kladno – Znojmo   4:3
 20. Znojmo – Kladno   3:2 
 33. Kladno – Znojmo   1:3
 46. Znojmo – Kladno   4:3 v pr.

Související články

Aktuální zprávy
po 6. 10. 2003

Marodka Orlům paradoxně pomohla