Po reprezentační pauze opět na hokej! Soupeřem bude poslední Villach

PO 12. 11. 2018
Znojemští Orli se před začátkem reprezentační přestávky odlepili ode dna tabulky, kde je vystřídal právě jejich nadcházející soupeř. Sladký bonbónek přidali v derby s Vídní v podobě vysoké výhry. A právě na tento výkon se pokusí navázat v úterý od 18:30.

Hokejisté Villachu jsou v hluboké krizi. Z pocitu vítězství se neradovali už osm zápasů v řadě! Mužstvo vedené Gerhardem Unterluggauerem doufá, že se mu po reprezentační přestávce povede z černé série vymanit a restartuje se.

Za zmíněných osm kol dokázal Villach bodovat pouze jedinkrát. A to v posledním zápase před pauzou, kdy ukořistil bod za prohru po nájezdech doma s Innsbruckem. Zápas nabídl obrovskou spoustu emocí, o čemž svědčí i počet trestných minut, který se zastavil na čísle sedmdesát čtyři, ale především vyrovnání Innsbruck na 3:3 sekundu před koncem třetí třetiny!

Villach ale netrápí pouze hodně vyloučených (suverénně v tomto měřítku vede soutěži - 90 početních výhod je 17 o více než druhý nejtrestanější tým), ale také produktivita. Pouze dvěma hráčům se za sedmnáct odehraných kol povedlo překonat hranici deseti kanadských bodů. Jerry Pollastrone tak je se svými deseti góly a sedmi přihrávkami jedním z mála hráčů, na kterého se můžou fanoušci orlů z Villachu spolehnout.

Z Korutan už do Znojma v úterý nepřijede "stříbrný Orel" Corey Trivino, s vedením se dohodl na rozvázání smlouvy. Trivino zaznamenal v sedmnácti zápasech čtyři góly a tři asistence, ve statistice +/- mu ale svítilo červené -5. Villachu se ale bleskově povedlo sehnat náhradu. Na try-out přišel Kevin Goumas. Americký forvard naposledy působil v roce 2016 ve druhé švédské lize, uplynulou sezónu ale strávil celou bez hokeje kvůli zranění kolene.

Ve Znojmě se avizovaly změny už poměrně delší dobu. Díky rapidně zlepšeným výkonům v posledních zápasech ale nakonec nebyly tak drastické. Klub opustil pouze Cameron Braes a Tomáš Guman. "S těmito dvěma hráči jsme se dohodli na ukončení angažmá, v týmu nadále nebudou pokračovat," oznámil sportovní manažer Rostislav Dočekal."

Klub rovněž hledá hostování pro Patrika Nechvátala, který byl dlouhodobě zraněný. "Patrik se vrací po delším zranění zpět do hry a chybí mu zápasové vytížení. Snažíme se mu proto najít vhodnou příležitost," řekl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. V utkání bude chybět také nejlepší střelec Orlů Petr Mrázek, který si na tréninku přivodil zranění.