Plán přípravných zápasů kompletní

Aktuální zprávy
PÁ 29. 5. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté se v rámci přípravy na nadcházející sezónu znovu představí v letním Tipsport Hockey Cupu. Předběžné určené termíny utkání doznaly na základě požadavků jednotlivých klubů některých změn, nyní je již znám definitivní rozpis zápasů v základních skupinách. Na znojemském ledě se tak v rámci poháru představí Kometa Brno a Vítkovice, v dalších utkáních přijedou Třebíč, Olomouc i polský tým GKS Tychy.

Zejména střetnutí s brněnským celkem bude pro řadu hráčů velmi pikantní. V Kometě působí devět hráčů, kteří ještě loni hráli za Znojmo, opačným směrem putovalo sedm hokejistů.

Dvě střetnutí v moravské skupině Tipsport Cupu čekají Orly také na hřištích soupeřů, ve čtvrtek 6. srpna zajíždí do Zlína a 13. srpna pak do Třince.

Hned další den pak svěřenci trenérů Neliby a Vaňka pocestují na Slovensko, kde se utkají s bratislavským Slovanem. Následovat bude série tří zápasů v domácím prostředí, jako první přijede čtvrtý celek loňského ročníku polské nejvyšší soutěže GKS Tychy, po něm přijde na řadu Třebíč a Olomouc.

Celý přípravný blok uzavře Znojmo na začátku září dvěma střetnutími na kluzištích soupeřů, v Polsku s místním GKS a v Třebíči. Tři dny nato začíná domácím zápasem se Šumperkem nový ročník první hokejové ligy.

Přípravné zápasy Znojma před sezónou 2009/2010

út     4.8.   Znojmo – Kometa Brno                 TC      17:30
čt     6.8.   Zlín – Znojmo                        TC      17:00
út    11.8.   Znojmo – Vítkovice                   TC      17:30
čt    13.8.   Třinec – Znojmo                      TC      17:00
pá    14.8.   Slovan Bratislava (SVK) – Znojmo             18:00
čt    20.8.   Znojmo – GKS Tychy (POL)                     17:30
út    25.8.   Znojmo – Třebíč                              17:30
čt    27.8.   Znojmo – Olomouc                             17:30
út     1.9.   GKS Tychy (POL) – Znojmo                     17:00
st     9.9.   Třebíč – Znojmo                              18:00

Rozpis Tipsport Hockey Cupu 2009

1. kolo – úterý 4.8.2009
Plzeň – Hradec Králové, Č. Budějovice – Chomutov, Mladá Boleslav – Ústí n. Labem, Karlovy Vary – Liberec, Kladno – Vrchlabí, Pardubice – Jihlava (7.8.), Třinec – Zlín a Znojmo - Brno

2. kolo – čtvrtek 6.8.2009
Hradec Králové – Č. Budějovice, Sparta – Plzeň (v Berouně), Ústí n. Labem – Karlovy Vary, Litvínov – Mladá Boleslav, Vrchlabí – Pardubice, Slavia – Kladno, Zlín - Znojmo a Vítkovice – Třinec

3. kolo – úterý 11.8.2009
Č. Budějovice – Sparta, Chomutov – Hradec Králové, Karlovy Vary – Litvínov (17.8.), Liberec – Ústí n. Labem, Pardubice – Slavia (10.8.), Jihlava – Vrchlabí, Znojmo – Vítkovice a Brno – Zlín (v Prostějově)

4. kolo – čtvrtek 13.8.2009
Sparta – Chomutov, Plzeň – Č. Budějovice, Litvínov – Liberec (7.8.), Mladá Boleslav – Karlovy Vary, Slavia – Jihlava, Kladno – Pardubice (21.8.), Vítkovice – Brno a Třinec – Znojmo

5. kolo – úterý 18.8.2009
Chomutov – Plzeň, Hradec Králové – Sparta, Liberec – Mladá Boleslav (14.8.), Ústí n. Labem – Litvínov (19.8.), Jihlava – Kladno, Vrchlabí – Slavia, Brno – Třinec (v Blansku) a Zlín – Vítkovice

Česká televize plánuje ze zápasů v základních skupinách odvysílat tři přímé přenosy.

Semifinále – úterý 25.8. a středa 26.8.2009
Hraje se na ledě mužstva, které se v konečné tabulce ELH 2008/09 umístilo na lepším místě. Obě utkání vysílá ČT4 SPORT.

Finále – úterý 1.9.2009
Hraje se na ledě mužstva, které se v konečné tabulce ELH 2008/09 umístilo na lepším místě. Zápas vysílá ČT2.