Parádní vstup Orlů do Tipsport cupu

Aktuální zprávy
ÚT 6. 8. 2002
Znojmo předvedlo pohledný hokej a konečné vítězství 6:1 tomu odpovídá. České Budějovice tak i třetí své utkání před nadcházející sezónou prohrály.<br><b>Znojmo – České Budějovice 6:1</b>
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Hned po půl minutě hry byl vyloučen hráč Budějovic a Znojmo mělo výhodu početní převahy, kterou nevyužilo, ale dvě pořádné střely od modré Snopka a Tomana naznačily, že obránci v utkání nebudou plnit jen pasivní obrannou úlohu. V deváté minutě vstřelil první gól Plášek, kterému se v přípravě střelecky daří. Ve dvanácté minutě nedovoleně bránil Suchánek, a tak Budějovice opět hrály v oslabení. Znojmo přesilovku využilo, když si ukázkově přihrálo útočné trio Pucher, Plášek, Barus. Posledně jmenovaný pak zakončil po nahrávce Pláška téměř z rohu před bránu. Budějovice několikrát nebezpečně ohrozily znojemskou bránu, ale Oldřich Svoboda s naprostou jistotou a klidem střely pokryl. Znojmo přidalo ke konci třetiny třetí gól opět po akci z učebnice hokeje. Vorel s Plchem se překřížili před modrou, Plch zatáhl puk do útočné třetiny, mezitím si najel Havíř před bránu, kde ho zastihla přesná Plchova přihrávka a Havířova střela skončila v síti.

Druhou třetinu začalo Znojmo v oslabení, ale ani v přesilovce Budějovice nezahrozily. Znojmo ukázalo několik velmi pěkných akcí, ať už to byly individuální průniky či pohledné kombinace před budějovickou bránou. V 29. minutě ukázal svoji sílu Toman. Přejel po pravém křídle přes celé hřiště a svou dravostí a zarputilostí dokázal obelstít všechny hráče Budějovic, co mu stáli v cestě. Naštěstí pro Budějovice se mu nezdařila finální přihrávka před bránu. Také čtvrtá útočná trojice mladíků Ludvíka, Kumstáta a Sklenáře si vynucovala respekt budějovických a svou hrou po právu roztleskala diváky. Ve 35. minutě byl vyloučen Toman a Budějovicím se po osmnácti sekundách podařilo skórovat. Po přihrávce Suchánka od modré na levé křídlo naservíroval Rob puk Štrbovi před bránu, který vstřelil jediný gól Budějovic. A Toman, jakoby chtěl odčinit vinu za své vyloučení, vyrazil ve vlastním oslabení spolu s Barusem do útoku. Barus nejprve sám vyjel s pukem po pravém křídle proti Suchánkovi, ale nalevo už byl nachystaný Toman k útoku. Osamocený Suchánek na dva znojemské hráče nestačil, když nezachytil přihrávku Baruse na Tomana a zpětnou přihrávku Tomana na Baruse, který poté úspěšné střílel.

Za stavu 4:1 začala poslední třetina. V 42. minutě se opět ukázal Plch s Vorlem a první gól si připsal do svého sumáře Plch. Poklid rozhodnutého utkání narušovaly menší šarvátky a Znojmo mělo výhodu více jak minutové přesilovky pěti proti třem, kterou ale využít nedokázalo. Utkání završil šestý gól Znojma necelých pět minut před koncem, který vstřelil Benák za asistence Urama.

HC JME Znojemští Orli – HC České Budějovice 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky: 9. Plášek, 12. Barus (Plášek, Pucher), 19. Havíř (Plch, Vorel), 38 Barus (Toman), 42.Plch (Vorel), 56. Benák (Uram) - 35. Štrba (Rob, Suchánek). Vyloučení: 6:6. Využití:1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 1800.

Znojmo: O. Svoboda – Havíř, Soudek, Křetinský, Snopek, Toman, Benák, Klimeš – Uram, Haman, Erat – Plch, Vorel, Procházka – Plášek, Barus, Pucher – Ludvík, Kumstát, Sklenář.

České Budějovice: Hudáček – Kučera, Nedoma, Kotaška, Jindra, Babka, Suchánek, Gřegořek, Mucha – Štrba, Žákovský, Bartoš – Sailer, Škoda, Rob – Brož, Ondřej, Šimánek – Vondrka, Mrázek, Hřebejk.