Orlům se smůla z hokejek neodlepila

Aktuální zprávy
SO 23. 10. 2004
Z n o j m o - Hrobové ticho zavládlo v kabině Orlů po prohraném zápase s Třincem. Takové snad ještě útroby znojemského stadionu nezažily. Série neúspěchů, korunovaná debaklem v utkání, ve kterém všichni očekávali zisk bodů, vyvrcholila zemětřesením na trenérských postech. Je pochopitelné, že nikomu z hráčů ani z vedení nebylo do řeči. Všechny opanoval pocit zklamání, bezmoci a marnosti. Znojemskou mizérii sleduje již několik zápasů ze střídačky <b>Robert Slávik</b> a dokáže pojmenovat problémy, s kterými se jeho tým potýká: „Je hrozný začít utkání, když prohráváme, pak to na každýho sedne a je hrozně těžký se z toho vyhrabat.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Stejně skepticky hodnotí i jednotlivé fáze zápasu: „Začali jsme katastrofálně a proto jsme dostali dva pitomý góly. První třetina byla vůbec hrozná. Druhá už byla trochu lepší, ale bohužel se od našich hokejek už smůla neodlepila. Bylo na nás spoustu přečíslení dva na jednoho, tři na jednoho… My z té samé situace góly nedáváme, a pak je těžký to zvládnout.“

Utkání sledoval i trenér Slovanu Bratislava Miloš Říha. Důvod jeho návštěvy byl úplně prozaický: „Hokej, jenom hokej. Se Slovanem hrajeme až zítra v televizi v Trenčíně, tak jsem se přijel podívat na hokej, abych zabil čas.“ Výkon domácího týmu zhodnotil stručně: „Znojmo se trošku trápí. To, co jsem předtím viděl, když předvádělo excelentní hokej, dobře kombinovalo, tak dneska se jim to vůbec nedařilo. Ale Třinec hrál velmi dobře do obrany.“ Na množství obdržených gólů ve znojemské síti má také vysvětlení: „To je hokej. Když soupeř lehce kombinuje, hraje jednoduchej hokej, hraje účelně, tak mu to jde, to bylo dneska vidět. Znojmo chtělo, chtělo, ale dělalo tam obrovské chyby vzadu, a proto asi tolikrát inkasovalo.“