Orli Znojmo Orli Znojmo

Orlím zrakem: 37. kolo ZNO - JIH

Orlím zrakem: 37. kolo ZNO - JIH

Z n o j m o - Hned na začátku nového roku se s extraligovými zápasy doslova „roztrhl pytel“. Znojemští orli mají tento týden na programu tři. Ten první sehrají doma proti dlouhodobě poslednímu celku tabulky, HC Dukle Jihlava. Zatímco Znojmo pravidelně alespoň boduje, když se mu často smolně nedaří dosáhnout na plný počet tří bodů, Jihlava už nezískala ani bod celých devět kol. Naposledy uhrála 28. listopadu remízu 2:2 se Vsetínem. I v nedělním kole podlehla svému soupeři z Karlových Varů 0:5.
Vedení jihlavského hokeje si obnovenou účast v nejvyšší české soutěži jistě malovalo jinak. Zřejmě nikdo netušil, že by se mužstvo mohlo trápit ještě více, než loňský odpadlík z Českých Budějovic. Konkurenceschopnost ve srovnání s ostatními třinácti celky je takřka mizivá. Po 35 odehraných zápasech má Dukla na kontě pouhých 13 bodů za tři vítězství po 60 minutách a čtyři remízy se shodným výsledkem 2:2. Se Znojmem mají Ježci zatím zápornou bilanci po prohrách 0:4 a 1:2.

Kádrem Jihlavy prošlo letos už přes čtyřicet hráčů, mezi nimi jsou i jména jako Kaděra, Lubina, Janků, Vostřák nebo Buzek. Tým se ve Znojmě zřejmě bude muset obejít bez obránce Devečky, útočníků Kaděry, Hloucha, Říhy a Mošovského a také gólmana Hronka. Situaci na brankářském postu by měl minimálně na tři zápasy vyřešit čerstvý příchod Lotyše Edgarse Masalskise, jenž neuspěl v Karlových Varech. Klub se pokouší shánět i další posily před koncem přestupního termínu.

V realizačním týmu Dukly také nedávno došlo k dlouho očekávané výměně trenérů. Dvojici Fiala-Vlk nahradili Richard Farda a Kamil Konečný, kteří by měli po zbytek sezóny zvednout mužstvu sebevědomí a připravit je na baráž proti nejúspěšnějšímu celku 1. ligy.

Znojemští orli se přesvědčili o tom, že dokáží držet se soupeři krok i bez posil z NHL, ačkoli Vítkovice hrály se značně oslabenou sestavou. V derby proti soupeři z Vysočiny se budou chtít jistě předvést v co nejlepším světle a po sérii utkání, která došla až do prodloužení, rozhodnout už v normální hrací době. Chybět by měl zadák Soudek, otazník visí také nad jeho kolegou Bičánkem a útočnou dvojicí Ludvík-Erat.

Přehled vzájemných zápasů

Související články

Fotografie
st 5. 1. 2005

Fotografie z utkání proti Jihlavě

Aktuální zprávy
út 4. 1. 2005

Čakajík se doma předvedl