Orlím zrakem: 11. kolo ZNO - JIH

ČT 7. 10. 2004
Z n o j m o - Samotný úvod sezóny vyšel Znojemským orlům velmi dobře - dvě výhry po sobě. Potom se jim však trochu přestalo dařit a v následných šesti zápasech získali pouhé čtyři body. Celkový zisk deseti bodů je řadí na jedenácté místo za Plzeň a Pardubice, oproti ostatním týmům mají ale o zápas méně. V pátek přivítají na svém ledě svého geograficky nejbližšího soupeře, tým Dukly Jihlava. Té se také nedaří podle představ jejích trenérů. Se sedmi body je předposlední a minulý zápas utržila debakl 2:9 od Karlových Varů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Na jaře se Dukle podařilo po pěti letech proniknout zpět do nejvyšší soutěže, když v baráži zdolala České Budějovice. Vedení klubu však již předem vědělo, že udržet se po tomto úspěchu mezi elitou nebude jednoduché, zvlášť když není k dispozici potřebná suma peněz. Proto se na Vysočině nedohodli s žádným hráčem z NHL, který by jim vypomohl po dobu výluky. Patnáct přípravných zápasů však napovědělo, že Jihlava bude v extralize důstojným soupeřem a nebude radno ji podceňovat. Bilance zní 7 výher, 2 remízy a 6 proher.

Bývalý prvoligový kádr prošel nutnými obměnami. Na postu brankáře zůstal barážový hrdina Suchan, ale přibyl k němu mladík Lukáš Hronek. Do obrany přišli Petr Buzek, jediný hráč, který má zkušenosti z NHL, dále Lukáš Chmelíř, Tomáš Ficenc, Petr Punčochář, Martin Zajac, Dušan Devečka a Jiří Dobrovolný. Útočné řady posílili Rudolf Verčík, Petr Vala, Aleš Padělek, Karel Mošovský a Vojtěch Polák.

Znojemští fanoušci očekávají, že se jejich oblíbenci v čele s Vokounem, Eliášem, Havlátem a dalšími tahouny týmu chytnou právě na soupeři v žluto-červených dresech. Trenéři i hráči určitě sami dobře vědí, kde je „tlačí bota“, budou ovšem také potřebovat podporu svých věrných fanoušků, kteří by jim v Hostan aréně od 17.30 hod. vytvořili tu správnou vítěznou atmosféru.

Přehled vzájemných zápasů