Orli zkusí bodovat v tygří pevnosti

ČT 15. 11. 2007
<em>Znojmo</em> - Extraliga pokračuje rychlým tempem a Znojmu se v pátek postaví do cesty Bílí Tygři, kteří jsou na domácím ledě velmi silní a jen málo kdo odjíždí z jejich stadionu s bodovým ziskem. Hokejisté Liberce jsou na druhém místě tabulky a na špici jim schází pouhé dva body, navíc mají ještě k dobru utkání s Mountfieldem. Orli opět dokázali uspět v domácím duelu a chtěli by konečně uhrát dobrý výsledek i na ledě soupeře. Zápas začíná v Tipsport areně v 18:30.

Tygři patřili hned od začátku ligy k nejlepším týmům a především díky nejmenšímu počtu obdržených branek v lize se drží v nejvyšších patrech tabulky. V dosavadních osmnácti zápasech zaznamenali pouhé čtyři porážky, z nichž dvě utrpěli až v nastavení. Zatím nejhorším výsledkem byla pro severočeský tým domácí porážka 1:4 s Karlovými Vary, naopak nejvyšší výhry dosáhl Liberec v prvním kole proti Ústí, které přehrál 6:1. V minulém střetnutí si poradil s Třincem poměrem 5:2. Tygři hrají skvěle hlavně třetí třetinu, kterou ještě letos ani jednou neprohráli.

foto
⇒ O vítězství v prvním letošním utkání s Libercem se nejvíce zasloužil brankář Jiří Trvaj, kterému prošla za záda pouze jedna střela.

Soupiska Liberce zaznamenala v reprezentační přestávce velké změny. Z týmu odešel Milan Hnilička, do kádru naopak přišel Marek Pinc a také útočníci Zdeněk Blatný z Ambri Piota a Milan Bartovič z Atlanty. Klubovým statistikám vládne Leoš Čermák, který je s dvaceti body také vedoucím mužem kanadského bodování celé extraligy. Nejvíce ho doplňuje Jan Plodek s osmnácti body a na pozici obránce je nejproduktivnější Valdemar Jiruš s pěti góly a dvěmi asistencemi.

Ve Znojmě sehrály oba týmy pohledné utkání, kterému ovšem chyběly góly. Domácí byli od začátku aktivnější, ale paradoxně se z úvodní branky radovali na konci první třetiny Tygři. Do druhé části vlétli Orli s velkou chutí po vyrovnání a již po minutě hry skóroval Dopita. Díky kvalitním výkonům obou brankářů dospělo utkání až do samostatných nájezdů, v nichž vystřelil pro domácí druhý bod Padělek.

Trenér Sýkora musí stále řešit problémy se zraněnými obránci, jelikož na marodce zůstávají Mojžíš, Chmelíř a Tesařík. Domácímu Liberci budou chybět Nedorost a Pletka, navíc nejistý je start Pabišky.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Kříž, Mudroch, Bičánek, Kotaška, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - Kucharczyk, Haman, Demel - M. Růžička, Meidl, Beroun - J. Svoboda, od 50. navíc Plášek, R. Procházka

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, Bartovič - Vantuch, Dušek, Špaček